تصفیه خانه پساب شهرک صنعتی کوهی خیل جویباردهه فجر بهره برداری می شود

ساری – ایرنا – بخشدار بخش گیلخواران جویبار گفت که همزمان با دهه مبارک فجر امسال ، تصفیه خانه پساب شهرک صنعتی کوهی خیل در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد حسین فقیه روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان که در مسجد صاحب الزمان روستای پطرود برگزار شد ، افزود: این تصفیه خانه با ظرفیت پالایش 750 متر مکعب در شبانه روز افتتاح خواهد شد.
وی هزینه اجرای این طرح را در بخش ابنیه و تاسیسات بالغ بر 250 میلیارد ریال اعلام کرد.
بخشدار بخش گیلخواران جویبار با بیان اینکه برای پیشگیری از آسیب زیست محیطی این تصفیه خانه به بهره برداری می رسد ، ادامه داد : این تصفیه خانه مجهز به واحدهای فرایندی ایستگاه پمپاژ ، آشغالگیر ، دانه گیر ، کلرزنی و آزمایشگاه تخصصی فاضلاب است.
فقیه همچنین با اشاره به مظلومیت بخش گیل خواران ، گفت که با وجود ظرفیت بالای این بخش و جمعیت بالای آن با وجود شهرک صنعتی متاسفانه توجه زیادی به این بخش صورت نمی گیرد.
به گفته وی، شهرک صنعتی شهرستان جویبار دارای 135 واحد تولیدی است که از این تعداد 75 واحد دارای پروانه ، 60 واحد آن فعال و 15 واحد راکد است.
** تعامل مسئولان ادارات با مردم برای حل مشکلات حائز اهمیت است
بخشدار بخش گیلخواران به پاره ای از مشکلات این بخش اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه قسمت اعظم کار کشاورزی و دامداری این شهرستان در بخش گیلخواران انجام می شود اما در این زمینه مشکلاتی وجود دارد
وی افزد : این منطقه دارای چهار هزار و 700 هکتار اراضی شالیزاری ، سه هزار و 945 هکتار اراضی خشکه زار ، یکهزار و 841 هکتار باغ و همچنین 53 هزار و 612 راس دام است.
فقیه دیگر مشکل این منطقه را تامین آب شرب مردم اعلام کرد و گفت : آن چیزی که امروزه در سطح شهرستان به ویژه بخش گیلخواران مشکل ساز شده فرسودگی لوله و انسداد آنهاست که سبب شد تا چند روستا با مشکل حاد کم آبی مواجه شوند.
بخشدار بخش گیلخواران با اشاره به اینکه در تامین اعتبار دچار مشکل هستیم ، افزود : باید از محل تملک دارایی این مشکل بررسی و رفع شود .
فقیه همچنین ناکارآمد بودن سیستم مخابراتی در منطقه گیلخواران را مشکل جدی برای اهالی منطقه دانست و گفت : با توجه به وقوع باران بارها شاهد قطع شدن سیستم مخابراتی در این زمینه بوده ایم که این مساله با ناراحتی شهروندان همراه بوده است.
وی ادامه داد : باتوجه به اینکه ناکارامد بودن سیستم مخابراتی از مشکلات چنین ساله اهالی این منطقه است ، امیدواریم در دولت یازدهم این مشکل رفع شود تا مردم از نعمت توسعه ، بهبود و تجهیز سیستم مخابراتی برخوردار شوند.
بخشدار بخش گیلخواران گفت : اگر برای این مساله راهی اندیشه نشود ، بی توجهی نسبت به این امر باعث می شود تا سیستم مخابراتی توسعه و تجهیز نوسازی عملا در یک مسیر طولانی مشمول نشود .
فقیه با بیان اینکه فاصله بخش گیلخواران با دریا 6 کیلومتر است ، افزود : بخش گیلخواران در شهر جویبار به واسطه راه کم و داشتن نوار ساحلی جز محور اصلی می تواند در بخش گردشگری و صنعت جذب توریسم موثر باشد که این امر نیازمند اطلاع رسانی است.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7334/1654

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال