رویدادها و تحولات سوریه در یک نگاه/ 22 دی

تهران - ایرنا - توافق دولت سوریه ومعارضان برسرتامین آب دمشق؛ ادعای روسیه مبنی براقدام آمریکا برای فروش جنگ افزار به تروریست ها؛ بررسی مذاکرات سوری پیش رو در تماس تلفنی لاوروف و چاووش اوغلو و کشته شدن 20 غیرنظامی سوری به دلیل بمباران هواپیمای آمریکایی؛ از خبرهای مهم روز چهارشنبه سوریه است.

** مقام های سوریه امروز از توافق درباره تعمیر تاسیسات آبرسانی و تامین آب آشامیدنی دمشق با گروه های معارض در منطقه وادی بردی خبر دادند.
فرمانداراستان ریف دمشق درتلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد که دولت سوریه با معارضان در منطقه وادی بردی برای ورود متخصصان به تاسیسات آبرسانی به توافق رسیده اند.
معارضان در اواخر ماه دسامبر (دی) سامانه آبرسانی درمنطقه وادی بردی را قطع کردند و بدین ترتیب تامین آب مصرفی 70 درصد ساکنان دمشق و مناطق اطراف آن مختل شد.
**‌بنا به اعلام وزارت خارجه روسیه، دولت مستاصل اوباما باوجود این که فقط یک هفته دیگر عمر دارد، به سیاست ها و تحریم های ضدروسی و تحویل جنگ افزاربه تروریست ها و آدمکش ها در سوریه ادامه می دهد.
ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز در مطلبی فیس بوکی نوشت:هر روز از واشنگتن خبر می رسد که دولت اوباما تحریم های جدید ضدروسی وضع می کند و همزمان با افزایش تحریم ها علیه روسیه، آمریکا همچنان به تحویل تسلیحات پدافند هوایی دوش پرتاب به آدمکش ها و تروریست ها در سوریه ادامه می دهد.
**سرگئی لاوروف و مولود چاووش اوغلو وزیران امور خارجه روسیه و ترکیه مقدمات برگزاری مذاکرات سوری-سوری در آستانه پایتخت قزاقستان را در یک گفت وگوی تلفنی بررسی کردند.
بنابه اعلام وزارت خارجه روسیه، در تماس تلفنی دیشب لاوروف و چاووش اوغلو، مسائل مربوط به اجرای تعهدهای مندرج در اسناد امضا شده بین نمایندگان دولت سوریه و مخالفان مورد بررسی قرار گرفت.
**‌ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد که بیش از 20 غیرنظامی در جریان بمباران یک منطقه سوریه از سوی یک فروند بمب افکن آمریکایی کشته شدند.
به گفته سپهبد والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه، یک فروند بمب افکن بی-52 آمریکایی منطقه سرمده در استان ادلب سوریه را بمباران کرد که مرگ و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان را در پی داشت.
خاورم**7074**1590
گزارش: مینا غفرانی آذر- انتشار دهنده: محمد حسن دوستارگان

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال