استاندار خراسان رضوی:

آیت الله هاشمی رفسنجانی به امام و مقام معظم رهبری علاقه وافری داشت

مشهد -ایرنا - استاندار خراسان رضوی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی چون با خدا معامله کرده بود، نسبت به نظام، انقلاب و راه امام و بویژه رهبر معظم انقلاب تعصب و علاقه ای وافر داشت و در مقابل همه تهمتها سکوت کرد.

علیرضا رشیدیان روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان افزود : در طول این سال ها تهمت ها و تهاجمات گسترده ای علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی شد و حرف های بسیار ناپسندی علیه او زده شد و مباحثی مطرح شد که دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد .
وی اظهار کرد: در این سال ها تهمت ها و نارواهای بسیار زیادی به این شخصیت بزرگ‌ و انقلابی وارد کردند، اما به واسطه ارادت و علاقه ای که به انقلاب اسلامی، امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و نیز عشقی که به مردم داشت هیچگاه گلایه ای نکردند و با صبری مثال زدنی تنها به رشد جایگاه انقلاب اسلامی ایران فکر کرد.
وی گفت : آیت الله هاشمی بارها و بارها با امام (ره ) در موضوعات مختلف دچار اختلاف نظر شدند، اما هیچ کس به ایشان عنوان ضد ولایت فقیه نداد و خیلی از بزرگانی که بعدها به ایشان در این رابطه خرده می گرفتند، در زمان امام (ره) بین این دو موضوع تفکیک قائل بودند.
وی ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در پیام خود به صراحت بر این امر تاکید کردند اجتهاد و آراء نظری، لازمه توسعه و پیشرفت است اما در این سال ها اگر در جایی مطلبی از آیت الله هاشمی درج می شد بلافاصله تهمت ها و تعابیر نامتعارف مطرح می شد.
وی با اشاره به اینکه همانگونه که در تفکر آزاد اجتهادی تاکید شده لازمه تفکر شیعه راستین آن است آرا و نظرات خود را صادقانه بیان کند، افزود : آیت الله هاشمی هم اینگونه بود، ضمن آنکه همواره انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب را خط قرمز خود می دانست و بر این موضع تا آخر حیات خود استوار ایستاد.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: بسیاری از کسانی که بعد انقلاب به عنوان دلسوز انقلاب علیه آیت الله هاشمی تهمت ها و جفاها روا داشتند قبل انقلاب حتی حاضر نشدند در حد موضعگیری از انقلاب اسلامی دفاع کنند.
وی اظهار کرد : این موضوع که جایگاه بزرگانمان را در طول حیاتشان درک نمی کنیم در جامعه ما هنوز ادامه دارد و در موضوع رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی هم شاهد این موضوع بودیم.
رشیدیان در بخش دیگری از سخنانش در رابطه با اقدامات انجام شده در راستای ریشه کنی بی سوادی در استان گفت : باید با استفاده از ظرفیت های موجود از جمله دستگاه های مختلف، بخش خصوصی و خیرین در کنار تلاش های آموزش و پرورش بی سوادی را در استان به صفر رساند.
وی ابراز امیدواری کرد: مسئولان این بخش به گونه ای عمل کنند نه تنها در شهرها بلکه در روستاهای استان هم حتی یک‌ فرد بی سواد نداشته باشیم.
استاندار خراسان رضوی با یادآوری اهمیت دانشگاه فرهنگیان در نظام تعلیم و تربیت گفت: در طول دولت یازدهم شاهد رشد خوبی در برنامه ها و اقدامات این مرکز علمی بودیم و امروز شاهد هستیم این دانشگاه به عنوان تنها مرکز و مسیر ورود نیرو به آموزش و پرورش در مسیر موفقیت گام بر می دارد.
وی افزود: دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک دانشگاه تخصصی و ماموریت گرا با توجه به تاثیرگذاری بالایی که در ارتقاء کیفیت نظام تعلیم و تربیت دارد باید به دنبال تربیت نیروهایی باشد که تحولی را در آموزش و پرورش ایجاد نمایند.
وی اضافه کرد: این دانشگاه نباید آموزش های خود را تنها به دوره دانشجویی محدود کند بلکه باید این مسیر آموزشی را در طول دوران خدمت معلمان تداوم و گسترش دهد.
رشیدیان همچنین بر ضرورت انجام تحقیق و پژوهش هایی مبتنی بر راهکارهای رشد و توسعه نظام تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد.
1906خبرنگار :فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: عباسعلی نقی یان

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال