رئیس جمهوری ایتالیا درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت

رم - ایرنا - «سرجو ماتارلا» رئیس جمهوری ایتالیا در پیامی به «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران با ابراز تاسف از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، درگذشت وی را از طرف دولت و ملت ایتالیا به ملت ایران تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری ایتالیا افزود: در این زمان سوگواری برای ملت شما، مایلم مراتب تسلیت صمیمانه خویش را به نام ایتالیا و شخص خود، به جنابعالی و خانواده جناب آقای رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین و کل ملت ایران ابراز دارم.
وی خطاب به روحانی اضافه کرد: شخصیت برجسته سیاسی، جناب آقای رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین، نقش تعیین کننده ای در روند توسعه نهادهای جمهوری اسلامی ایران از بدو استقرار آن ایفا کرد و با اعتقاد راسخ به ارتقای روابط بین ایران و ایتالیا که بر اساس حس مشترک تعلق به دو تمدن بسیار کهن و احترام متقابل بنا شده ، همت گماشت. پیوندی که با تلاش و تعهد شما، در چارچوب تعهدات مشترک دو کشور همچنان هر چه بیشتر تقویت می شود.
در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری، سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا و واتیکان، دفاتر یادبودی را در محل دو سفارتخانه گشودند. بسیاری از ایرانیان مقیم ایتالیا، شخصیت های سیاسی و دیپلماتیک نیز با حضور در سفارتخانه ها ضمن ادای احترام به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، دفتر یادبود را امضا کردند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، شامگاه یکشنبه در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
اروپام**461** انتشاردهنده: زهرا هژبری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال