وداع با یار دیرین امام و رهبری/

رئیس شورای مفتیان روسیه: آیت الله هاشمی سیاستمدار بزرگ اسلامی بود

مسکو - ایرنا - شیخ راویل عین الدین رئیس شورای مفتیان روسیه در پیام تسلیت درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تاکید کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی سیاستمدار بزرگ اسلامی و نماد وطن پرستی بود.

به گزارش ایرنا، عین الدین در پیام خود خطاب به مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه که روز چهارشنبه انتشار یافت، نوشت: درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به سران، دولت و ملت ایران تسلیت می گویم.
بنا به اعلام بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در پیام رئیس شورای مفتی های روسیه آمده است: آیت الله فقید بزرگ ترین شخصیت دولتی، عالم اسلامی و سیاستمدار بزرگ ایرانی است که با توجه به آشنایی من با شخصیت ایشان یک وطن پرست، حامی حاکمیت ملی و از یاران مهم امام خمینی (ره) به شمار می رفت.
راویل عین الدین در پایان پیام خود نیز افزوده است: خاطره ویژه و ارزشمند من دیدار با آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفر تاریخی سال 1989 آن مرحوم به مسکو پایتخت شوروی در دوران ریاست جمهوری است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی که شامگاه یکشنبه پس از انتقال به بیمارستان شهدای تجریش بر اثر بروز عارضه قلبی در سن 82سالگی در گذشت با همراهی میلیونی مردم دیروز (سه شنبه) در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) به خاک سپرده شد.
اروپام1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر