رئیس بنیادحفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:

مسائل عقلانی دوران دفاع مقدس مغفول مانده است

تهران- ایرنا- رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: بیشتر توجهات درعرصه دفاع مقدس صرف مسائل احساسی شده است، درحالی‌که مسائل عقلانی در رأس تصمیمات دفاع مقدسی قرار داشت.

به گزارش روزچهارشنبه ایرنا ازبنیاد حفظ آثار و نشرارزشهای دفاع مقدس، سردارسرتیپ بسیجی بهمن کارگر درهمایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اظهارکرد: «راهیان نور» جریان فرهنگی عظیمی است، که باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق بهره‌های لازم را از آن برد.
وی با بیان اینکه نباید ارتباط با زائران راهیان نور قطع شود، افزود: ارتباط ما با زائران راهیان نور نباید فصلی باشد؛ بلکه باید تداوم یابد و از خاطرات و اندوخته‌های معنوی سفر این افراد بهره‌برداری شود.
سردار کارگربا بیان اینکه خداوند درقرآن به متقیان بشارت و وعده نصرت داده است، تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا رفتار و سکناتمان در پرتو تقوای الهی و تاسی از سیره اهل بیت (س) باشد و اگر اینگونه شدیم قطعا خداوند راه‌های خود را برای ما نمایان کرده، مدد الهی به کمک‌مان می‌آید و ما را از آسیب‌ها مصون داشته و از جایی که گمان نمی‌کنیم، بی حساب روزی‌مان می‌دهد.
رئیس بنیادحفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه با بیان اینکه درطول سال تعداد زیادی سرباز درسطح نیروهای مسلح مشغول خدمت هستند، بیان کرد: اگر بر روی این افراد سرمایه‌گذاری تربیتی و آموزشی شود، نتیجه مطلوب آن را در سطح جامعه خواهیم دید؛ چراکه این افراد هر کدام سرپرستی یک خانواده را به عهده می‌گیرند.
وی با تاکید به اهمیت تکلیف‌ مداری و نظم و انضباط در کارها گفت: تک تک افراد باید نسبت به وظایف خود آگاه بوده و در راستای اجرای برنامه‌ها تلاش و ممارست لازم را داشته باشند. مطمئناً مردم، مسئول خوب را می‌شناسند و خداوند محبت او را بر قلب مردم جاری می‌کند.
سردارکارگربا اشاره به اهمیت ارتقای دانش سازمانی افراد، بر انجام تحقیق و مطالعه در این‌خصوص تاکید و تصریح کرد: ما در حوزه ماموریت‌های‌مان باید تحقیق، مطالعه و تفکر داشته باشیم و برای رشد و شکوفایی، این پارامترها در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: صبر، تحمل و تامل در کارها از دیگر موارد موثر در برون‌رفت از مشکلات است. ممکن است نهالی که امروز می‌کاریم، چند سال بعد محصول دهد.
او ضمن فراجناحی خواندن بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس تاکید کرد: نباید اعتقادات سیاسی و جناحی در کار ما تاثیرگذار باشد.
سردارکارگرعنوان کرد: یکی از مسائل مهمی که مغفول مانده و کمتر به آن توجه شده است، مسائل عقلانی دوران دفاع مقدس است، درحالی که ملاحظات عقلانی در راس تصمیمات دفاع مقدسی قرار داشت و پیروی از عقل، همان پیروی از دین و شرع مقدس است.
وی همچنین با بیان اینکه به مسائل احساسی دوران دفاع مقدس به خوبی پرداخته شده است، افزود: درحوزه عقلانی آنچنان که باید کار نشده است؛ مثلا برای گذر از اروندرود در جریان عملیات والفجر 8، به مدت یک سال شدت و میزان جریان آب و جزر و مد آن مورد بررسی قرار گرفت، تا در شب عملیات توفیقات لازم کسب شود.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: ما مدعی‌العموم دفاع مقدس هستیم و باید ابعاد مختلف و عمق آن را بشناسیم، در غیر این‌صورت نمی‌توانیم در معرفی دفاع مقدس توفیقی داشته باشیم.
اجتمام/7329 /1724
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد * انتشار: حسین فتح الهی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال