در مراسم گرامی داشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

رییس دانشگاه آزاد: ایران یک قهرمان ملی را از دست داد

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی به عنوان یک قهرمان ملی یاد کرد که ملت ایران او را از دست داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا حمید میرزاده روز چهارشنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران گفت: ملت ایران یک قهرمان ملی مبارزه با استعمار و استبداد را از دست داد که چنین شخصیت هایی خیلی کم پیدا می شود.
وی افزود: هاشمی در همه صحنه های انقلاب و قبل از انقلاب به عنوان یار امام راحل و رهبر معظم انقلاب حاضر بود و در همه مقاطع و همه برنامه های مربوط به تثبیت و تداوم نظام نقش اصلی را به عهده داشت.
میرزاده اضافه کرد: در سراسر ایران اثر انگشت مدیریت سلیمانی او را می بینید و بسیاری از کارهای زیربنایی صورت گرفته در کشور در زمان سردار سازندگی شکل گرفته است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین گفت: زمانی که هاشمی رئیس جمهوری شد، جنگ تمام شده بود و خرابی های بسیاری داشتیم که او همت کرد و مناطق جنگ زده را بازسازی کرد و اقتصاد کشور را انسجام بخشید.
میرزاده تاکید کرد: هرجا که او قدم می گذاشت با تدبیر خود بحران را از سر راه مردم برمی داشت و مردم ایران نیز دیروز در مراسم تشییع جنازه قدرشناسی خود را ثابت کردند.
مراسم گرامی داشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با حضور شخصیت های فرهنگی، سیاسی و مدیران ارشد کشور از جمله حجج اسلام حسن و علی خمینی و علی اکبر ناطق نوری ، سورنا ستاری ، تعدادی از وزرا و دیگران در حال برگزاری است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: مردم با حضور میلیونی خود ثابت کردند هر کسی که اخلاص داشته باشد و از روحیه مردمی برخوردار باشد و برنامه هایش بر اساس مردم محوری باشد، موفق خواهد شد.
وی درباره عملکرد صدا و سیما گفت: عملکرد خیلی خوبی داشت ولی بهتر بود با یارانی که ۳۷ سال همراه هاشمی بودند، بیشتر مصاحبه و گفت و گو می کرد.
میرزاده همچنین با بیان شخصیت علمی هاشمی و تفسیر قرآن او گفت: هاشمی در اردیبهشت سال ۶۱ همزمان با عملیات آزادسازی خرمشهر که فرمانده جنگ بود، دانشگاه آزاد را با اذن امام خمینی تاسیس کرد و بزرگانی چون رهبر معظم انقلاب در هیات موسس اول این دانشگاه همراه هاشمی بودند.
وی افزود: این مساله نشان دهنده توجه هاشمی به توسعه علمی کشور بود و همیشه این دغدغه را داشت.
میرزاده حاصل زحمات هاشمی در دانشگاه آزاد را تربیت شش میلیون فارغ التحصیل دانست و گفت: این تعداد ۵۰درصد از فارغ التحصیلان کشور را تشکیل می دهد که تاثیر شگرفی در توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی ایران به جا گذاشته است.

فراهنگ* 1003* 1823 * خبرنگار: محمدرضا جعفر ملک * انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر