گردشگری موتور توسعه شهرستان کلیبر

تبریز - ایرنا - رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌ شرقی از صنعت گردشگری به عنوان مهمترین هسته کلیدی و موتور توسعه شهرستان کلیبر یاد کرد.

به گزارش ایرنا، داود بهبودی روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان کلیبر، شرط لازم توسعه شهرستان را استفاده همزمان از توانمندی های داخلی این شهرستان و ظرفیت‌های خارجی دانست و تحقق این امر را مصداق درون‌زایی و برون گرایی در اقتصاد مقاومتی اعلام کرد.
وی با بیان اینکه باور به توانمندی‌های داخلی و توان جذب ظرفیت‌های خارجی مهم ترین گام برای توسعه شهرستان کلیبر است، از فرماندار و مدیران شهرستان خواست بر روی مهم‌ترین هسته کلیدی شهرستان یعنی گردشگری تمرکز کنند.
به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌ شرقی، گردشگری از قابلیت سرمایه بری کم و بازدهی و اشتغال زایی در کمترین زمان برخوردار است.
بهبودی نقاط مد نظر در توسعه شهرستان کلیبر را روستاها، تعاونی های روستایی و تمامی ظرفیت‌های کلیدی شهرستان دانست و افزود: برون گرایی در اقتصاد مقاومتی یعنی شناسایی یک محصول استراتژیک با مزیت نسبی و معرفی آن به خارج، که در رابطه با شهرستان کلیبر جز صنعت گردشگری نمی‌تواند باشد.
وی با ابراز امیدواری از اینکه سال آینده شهرستان کلیبر شاهد اتفاقات خوبی در امر توسعه باشد، مدیریت شهرستان را مهم ترین عامل در انسجام بخشی و هدایت منابع محدود و متنوع دستگاه ها دانست.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان از اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان خواست در هماهنگی کامل با نماینده دولت، همه وجهه همت خود را در شکوفایی پتانسیل های شهرستان قرار دهند.
شهرستان کلیبر با 85 هزار نفر جمعیت در 172 کیلومتری تبریز واقع است.
تنظیم کننده: نعمت مرادپور** انتشار:محمد رستگار
6132/6183

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال