نماینده مجلس: عملکرد دولت در تثبیت بازار کسب و کار مثبت است

سبزوار- ایرنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دولت یازدهم با وجود موانع و مشکلات، در تثبیت بازار کسب و کار موفق عمل کرده است.

رمضانعلی سبحانی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم، جامعه با مشکلات بسیار از جمله بی ثباتی در بازار پولی و اقتصادی، رکود در بازار سرمایه و آشفتگی در بازار کسب و کار روبه رو بود.
وی اظهار کرد: دولت در بخش درآمدهای مالی با مشکلات و موانع بزرگ از جمله تحریم های نفتی، نبود رونق در بخش تولید و رکود در صادرات محصولات مواجه بود.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های نادرست گذشته سبب شد اعتماد کشور های مختلف به ایران از بین برود و دولت یازدهم در این حوزه نیز مشکلات بسیار به ارث برد.
وی افزود: دولت یازدهم ایجاد ثبات در بازار سرمایه و کسب و کار را به عنوان مهمترین اولویت اقتصادی خود قرار داد و در کنار این موضوع تلاش کرد با ایجاد اعتماد بین ایران و سایر کشورهای دنیا زمینه برای سرمایه گذاری خارجی در کشور فراهم کند.
وی اظهار کرد: این اعتماد سازی در سایه 2 سال تلاش دولت در میدان مذاکرات و اجرای سیاست های صحیح خارجی به وجود آمد که یکی از ثمرات برجام است.
سبحانی فر گفت: تلاش دولت یازدهم در رفع تحریم ها ستودنی است زیرا با انجام این مهم فضای کسب و کار، سرمایه گذاری خارجی و صادرات محصولات ایرانی رونق گرفت.
وی افزود: دولت با بستر سازی مناسب زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی را فراهم کرد که این امر در افزایش سرمایه های نقدی کشور و افزایش رونق تولید موثر است.
وی اظهار کرد: سیاست های نادرست گذشته سبب شد سن اشتغال کاهش و جمعیت 2 میلیون نفری بیکاران به حدود پنج میلیون نفر افزایش یابد که بخش مهمی از آنها را جمعیت محصل کشور تشکیل می دهند.
این نماینده مجلس گفت: پرداخت 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط دولت برای رونق واحدهای صنعتی تاثیر بسزایی در جلوگیری از تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری در جامعه داشت.
وی افزود: دولت درصدد رونق اشتغال با تقویت بخش تولید، صنعت و کشاورزی در کشور است.
مرکز شهرستان 320 هزار نفری سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
8144/7500 / 6053 خبرنگار: جواد پورسخاوت ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال