تاجرنیا: میزان استقبال مردم از شخصیت هاشمی موید ادامه مسیر اصلاح و اعتدال در کشور است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ششم گفت: مسیر اصلاح و اعتدال در کشور ادامه خواهد داشت و میزان استقبال مردم از شخصیت هاشمی نیز موید این مساله است.

علی تاجرنیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: اصلاحات و اعتدال یکی از بزرگترین حامیان خود را از دست داد و دچار خسران شد. به دلیل ویژگی های منحصر به فرد ایشان، خلا آقای هاشمی قابل جبران نیست. نبود آقای هاشمی مصداق همان روایت معصوم(ع) است که مرگ عالم را ایجاد کننده حفره ای می داند که هرگز پر نخواهد شد.
وی تصریح کرد: با این وجود، اصلاح طلبی و اعتدال گرایی حرکتی مبتنی بر عقل جمعی است و اگر چه چهره ها و ستاره ها در فراز و فرود آن نقش زیادی دارند اما بی شک این مسیر- هر چند دشوارتر از زمان حیات هاشمی- پیموده خواهد شد. میزان استقبال مردم از شخصیت آقای هاشمی هم نشان داد که زمینه و ظرفیت لازم برای طی کردن مسیر اعتدال و اصلاحات در چارچوب آرمانهای انقلاب اسلامی در مردم وجود دارد.
تاجرنیا ادامه داد: آقای هاشمی خصوصیاتی را در خود جمع کرده بود که در کمتر شخصی، یکجا جمع می شود. ایشان هم انقلابی بود و هم زمانه خود را می شناخت. در بین سنتی ترین لایه های حوزه علمیه، طرفدارانی جدی داشت و همزمان حامیانی بسیار در بین دانشجویان و جوانان خواهان سبک زندگی مدرن داشت. در عین متشرع بودن، به آزادی های اجتماعی معتقد بود. با وجود برخورداری از دانش و تفکر فقهی، آزادی های سیاسی و مدرن را قبول داشت.
وی تاکید کرد: البته ایشان مانند هر شخص دیگری معصوم نبود و اشتباهاتی هم داشت؛ اما اگر عملکرد و افکار آقای هاشمی را روی ترازوی نقد بگذاریم فردی ممتاز در داخل نظام بود.
سیام 3081**1449
خبرنگار: ناصر غضنفری**انتشاردهنده: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال