محسن آرمین: هاشمی روح آزاده ای داشت

تهران- ایرنا- نماینده اسبق مجلس آیت الله هاشمی رفسنجانی را شخصی آزاده خواند و گفت: باید امیدوار بود که جامعه بتواند با این رشد و بلوغ، خلاهای غیرقابل انکار بزرگانی چون ایشان را جبران کند.

محسن آرمین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: آقای هاشمی را باید یکی از مهم ترین و مسلم ترین ستون های نظام دانست.
وجه بارز ایشان این بود که نسبت به انقلاب و نظام بسیار صادق بود.
نماینده مجلس ششم شورای اسلامی ادامه داد: ایشان حاضر شد پای این صداقتش بایستد و هر هزینه ای را هم که لازم بود پرداخت. هاشمی با پایمردی روی اصول خود ایستاد و جفاها و نامهربانی ها را تحمل کرد.
وی گفت: از نظر شخصیتی یک نکته خیلی بارز و مهم در وجود ایشان بود و آن اینکه معمولا وقتی انسان ها به سنین بالای 70 می رسند دیگر نه توان نگریستن به گذشته خود و تغییر و تحول را دارند و نه شجاعت آنرا. اما آقای هاشمی به خاطر شخصیت و روح آزاده ای که داشت به رغم کهولت سن، درک و شجاعت لازم برای این کار را داشت.
وی تصریح کرد: از این رو به محض اینکه می فهمید انقلاب دارد از مسیر اصلی خود خارج می شود یا نیازمند یک ابتکار و تحول جدید است شجاعانه می ایستاد و هر هزینه ای را هم که لازم بود به جان می خرید. کشور کمتر شخصیتی با این مشخصات را دارد، البته نمی شود گفت چنین اشخاصی وجود ندارند ولی بسیار نادرند.
آرمین ادامه داد: نباید انکار کرد که نگرانی هایی جدی درباره دوران بعد از ایشان وجود دارد. فقدان آقای هاشمی چه در سطح جریان اصلاحات و چه در سطح آینده نظام و کشور تاثیر تعیین کننده ای خواهد داشت چرا که ایشان یکی از ستون ها و تکیه گاههای اصلی جریان اصلاحات و نوخواهی بود.
نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: با این وجود، باید به شعور مردم هم اطمینان و باور داشت و پذیرفت که جامعه ما در حال طی کردن مراحل رشد و بلوغ خود است. باید امیدوار بود که این جامعه بتواند با این رشد و بلوغ، خلاهای غیرقابل انکار بزرگانی چون آقای هاشمی را جبران کند.
سیام**3081**1449
خبرنگار: ناصر غضنفری**انتشاردهنده: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال