کوتاه از صدا وسیما؛

معرفی نمایش های رادیویی هفته پیش رو/ همایون اسعدیان در چشم شب روشن

تهران - ایرنا - اداره کل هنرهای نمایشی رادیو نمایش های مختلفی را برای پخش از شبکه های گوناگون آماده کرده و در عین حال همایون اسعدیان کارگردان سینما چهارشنبه شب میهمان برنامه در چشم شب روشن می شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، رادیو ایران با پخش نمایش «بدون عشق» به استقبال هفته جدید خواهد رفت.
این نمایش را نگار بقراطی نوشته و داستان زندگی خانواده ای است که فرصت زیادی برای با هم بودن ندارند، کارگردانی آن را فریدون محرابی بر عهده دارد.
این نمایش از روز شنبه ساعت 22:30 پخش می شود.
رادیو فرهنگ نیز ساعت 13:00 شنبه نمایش رادیویی «بارقه» را برای علاقه مندان پخش می کند.
نمایش بارقه داستان دو برادر را روایت می کند و مژگان ارسی نویسنده آن است و در اداره کل هنرهای نمایشی به کارگردانی اکبر زنجانپور تولید شده است.
رادیو تهران نیز ساعت 1:30، نمایش رادیویی «چالش مرگبار» را به نویسندگی هانیه نجفی و کارگردانی محمد عمرانی با موضوعی اجتماعی روی آنتن می برد.
شبکه رادیویی ورزش ساعت 13:00 با پخش نمایش «فرمول نهایی»، رادیو سلامت ساعت 21:30 با پخش نمایش «دژ پل» و شبکه رادیویی جوان ساعت 23:30 با پخش نمایش های تک قسمتی به استقبال هفته جدید خواهند رفت.
در این نمایش ها رویا فلاحی، نوشین حسن زاده، ایوب آقاخانی، میرطاهر مظلومی، راضیه مومیوند، بهرام سروری نژاد، نورالدین جوادیان، محمد یگانه، کامیار محبی، بهناز بستان دوست، مینو جبارزاده، نوشین حسن زاده، فریدون محرابی، عرفان ابراهیمی، مهرداد مهماندوست، نازنین مهیمنی، فریبا متخصص، احمد گنجی، رضا عمرانی و... تعداد دیگری از هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به ایفای نقش می پردازند.

***همایون اسعدیان در چشم شب روشن
اکبر نبوی منتقد و کارشناس سینما امشب (چهارشنبه) با همایون اسعدیان تهیه کننده، فیلمنامه نویس و کارگردان گفت وگو می کند.
کارگردانی که در جشنواره فیلم فجر پیش رو، با فیلم «یک روز به‌ خصوص» برای دستیابی به سیمرغ تلاش می کند و در کارنامه او ساخت آثاری چون «طلا و مس»، «بوسیدن روی ماه» سریال «راه بی پایان» و... به چشم می خورد.
چشم شب روشن به تهیه کنندگی امیر قمیشی، با اجرای محمد صالح علا شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت 23 از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود و در بخش های مختلف ادبی و فرهنگی از جمله شعر، تئاتر، سینما، اندیشه و هنرهای تجسمی از مجری - کارشناسان بهره می گیرد.

** بررسی زیبایی شناسی در متون ادبی کلاسیک در «سفید»
دکتر احمد تمیم داری زبان پژوه و استاد دانشگاه امشب مهمان برنامه «سفید» شبکه آموزش است.
در این برنامه دکتر تمیم داری با بررسی زیبایی شناسی در رفتار اجتماعی و ارتباط های کلامی به زیبایی شناسی در متون ادبی کلاسیک می پردازد.
برنامه سفید به تهیه کنندگی سعید بشیری و داوود آجرلو هر شب ساعت 23 به صورت زنده از شبکه آموزش سیما پخش می شود.

** برنامه های رادیو ایران در آخر هفته
استعفای جنجالی کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال در برنامه «آخر هفته» رادیو ایران بررسی می شود.
این برنامه پنجشنبه و جمعه ساعت 12:15 با اجرای مهری قلع ریز و تهیه کنندگی عاطفه اقتداری پخش می شود.
همچنین برنامه «حوض نقره» به استقبال جشنواره فیلم فجرمی رود.
مروری بر فیلم های راه یافته به سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، بررسی کارنامه هنری کیوان جهانشاهی آهنگساز، بررسی فیلم «کافه ترانزیت» ساخته کامبوزیا پرتوی در بخش سینما خاطره و اعلام فروش فیلم های در حال اکران از دیگر بخش های این برنامه است.
داوران بخش های مختلف جشنواره فیلم فجر و هنرمندان کاراولی در این جشنواره همچنین محمد حیدری دبیر جشنواره در این برنامه با مجریان گفت وگو می کنند.
حوض نقره جمعه ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می شود.
برنامه «عندلیب» نیز گزارشی از مراسم تولد استاد محمدرضا لطفی پخش می کند. موضوع اصلی عندلیب این هفته «موسیقی کومش» است.
همچنین گفت وگو با استاد همایون خرم قبل از در گذشت این استاد موسیقی از دیگر بخش های برنامه به شمار می آید.
عندلیب جمعه ها ساعت 22:00 با تهیه کنندگی زهره سربازی، اجرای فاطمه آل عباس و کارشناسی مهرداد هویدا از رادیو ایران پخش می شود.
فراهنگ ** 9157 ** 1071 ** خبرنگار: منصوره شوشتری ** انتشار دهنده: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال