نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:‌

هیات ایرانی پنجم اسفندماه به عربستان سفر می کند

تهران-ایرنا- نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درباره دعوت عربستان از کشورمان برای حضور در مناسک حج تمتع امسال گفت: هیات ایرانی در پاسخ به دعوت عربستان ‌پنجم اسفندماه امسال به این کشور سفر می کند .

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر، اظهار امیدواری که هیات یاد شده ، مواضع خود را در این سفر ، تشریح کند و به نتیجه مشخصی دست یابد.
وی تاکید کرد: فعلا هیچ موردی در حج امسال قطعی نیست و زمانی که شرایط فراهم شود در مراسم حج ، حضور می یابیم.
به گزارش ایرنا از سازمان حج و زیارت، وی با بیان اینکه برخی مسئولان دیگر دستگاه ها در خصوص حج امسال صحبت هایی کرده و نظرات خودشان را اعلام نموده اند، خاطر نشان کرد: تاکنون در مورد حج امسال هیچ موضوعی قطعی نیست و ما تا زمانی که شرایط برایمان فراهم نشود در مراسم حج حضور پیدا نخواهیم کرد زیرا مسایل و مشکلات باید حل شود.
به گزارش ایرنا، روابط تهران - ریاض پس از فاجعه منا که در مراسم رمی جمرات حج سال گذشته اتفاق افتاد و 464 زائر ایرانی به شهادت رسیدند، متشنج و این رابطه دیپلماتیک به دنبال حمله عده ای به سفارت عربستان در تهران ، قطع شد.
فاجعه منا در دوم مهرماه سال گذشته (1394)در مراسم رمی جمرات رخ داد و بیش از هفت هزار زائر از کشورهای مختلف جهان جان خود را از دست دادند.
به گفته مسئولان و دست اندرکاران کشورمان، مسئولان حج عربستان سال گذشته با بهانه تراشی های مختلف و اتلاف وقت، مانع اعزام زائران ایرانی به حج 95 شدند.
اجتمام**1933**1776
خبرنگار: بهروز سلطانیان : انتشار دهنده: لیلا خطیب زاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال