جو پایداری تا سه روز آینده بر خوزستان حاکم است

اهواز - ایرنا - مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: بر اساس مدل های هواشناسی، تا سه، چهار روز آینده جو پایداری بر استان حاکم است.

کوروش بهادری چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس این مدل ها، با استقرار امواج پایدار در روزهای آخر هفته، انتظار بارندگی در خوزستان وجود ندارد.
وی افزود: در روزهای پنجشنبه و جمعه به دلیل وزش باد شدید احتمال وقوع گرد و غبار وجود دارد که در صورت تائید نهایی، به صورت اطلاعیه صادر می شود.
بهادری گفت: ارتفاع وارونگی هوا در روز چهارشنبه در اهواز 270 متر از سطح زمین گزارش شده، در نتیجه میزان آلایندگی در سطح شهر اهواز زیاد نیست.
وارونگی دما یا وارونگی گرمایی به پدیده‌ای گفته می‌شود که در آن برخلاف حالت طبیعی با افزایش ارتفاع دما نیز زیاد می‌شود و در این شرایط درجه حرارت پائین جو کمتر از طبقه فوقانی است. در شهرهای بزرگ وارونگی دما معمولاً باعث آلودگی هوا می‌شود. هر چقدر ارتفاع وارونگی بالاتر باشد میزان آلودگی کمتر است.
مدیر کل هواشناسی خوزستان ادامه داد: در 24 ساعت گذشته بستان با 6 و شوش با 25 درجه سانتیگراد به ترتیب خنک ترین و گرمترین نقاط استان و تغییرات دمایی هوای اهواز بین هشت و 23 درجه سانتیگراد در نوسان است.
3004/ 6037
خبرنگار: خاطره غفاری فرخ زاد ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال