امام جمعه صومعه سرا:

حضور پرشور مردم در تشییع پیکر آیت الله هاشمی، تجدید بیعت با امام و رهبری بود

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان صومعه سرا گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی برای انقلاب و مردم دلسوز بود و ملت قدردان ایران با حضور پر شور در آئین تشییع پیکر او، با امام (ره)، انقلاب اسلامی و رهبری تجدید بیعت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام اسماعیل صدیقی روز چهارشنبه در آئین بزرگذاشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی فسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسجد جامع تالش گفت: آیت الله هاشمی رفیق دیرین انقلاب، امام و رهبری بود و خدمات پربار وی به اسلام و مسلمین هرگز فراموش نخواهد شد.
وی با اشاره به سوابق دیرین مبارزات آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: بیش از 60 سال مبارزه و مجاهدت او در راستای اعتلای نطام اسلامی و کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و او همیشه در کنار رهبری بود و علاقه و ارادتش به مقام معظم رهبری هرگز کم نشد.
وی اظهار کرد: آیت الله هاشمی از موثر ترین شخصیت های انقلاب اسلامی از زمان مبارزات تا امروز بود و در فراز و نشیب های انقلاب اسلامی ، نقش سازنده و موثر خود را به شکل بسیار خوبی ایفا کرد.
امام جمعه صومعه سرا بیان کرد: مردم مسلمان ایران با حصور گسترده در برنامه ها و مراسم تشییع پیکر آن بزرگوار، نشان دادند که به بهترین وجه قدردان زحمات و تلاش های خادمان خود هستند.
از سوی ستاد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی شهرستان تالش، علاوه بر این مراسم برنامه های دیگری در شهرهای اسالم، لیسار و حویق این شهرستان برنامه ریزی و اجرا می شود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام روز 19 دی به علت عارضه قلبی در تهران درگذشت.
شهرستان تالش با بیش از 190 هزار نفر جمعیت شیعه و سنی در غرب استان گیلان قرار دارد.
خبرنگار: سیدجلال سیدمحمدی ** انتشاردهنده: کبیری
7106 / 7124/2007

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال