پرورش ماهی در ایج استهبان زمینه اشتغال 65 نفررا فراهم کرد

شیراز- ایرنا- پرورش ماهی در منطقه رودبال از توابع ایج استهبان زمینه اشتغال 15 نفر به طور مستقیم و 50 نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم آورده است.

به گزارش دریافتی چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی استهبان مدیرعامل شرکت پرورش ماهی منطقه رودبال ایج گفت: در این استخر سه هزار و 500 قطعه ماهی خاویاری از انواع مولد و بچه ماهی پرورش می یابد و سالیانه بین 200 الی 300 کیلوگرم خاویار خالص استحصال می شود.
محمد سفاهی افزود: اکثر ماهی های خاویاری این مکان در سال آتی به سن استحصال که هفت تا 9 سالگی است می رسند و در نتیجه میزان تولید این شرکت به 500 الی 600 کیلوگرم در سال افزایش خواهد یافت.
مدیر عامل شرکت توسعه آبزیان خاویاری پارس ادامه داد: گونه های خاویاری این مکان شامل ماهی بلوگا یا فیل ماهی، سوروگا یا ازون برون ، سیبری ، شیپ ، قره برون یا تاس ماهی ایرانی ، چالباش یا تاس ماهی روسی ، استارلیاد و دو گونه هیبرید هستند.
سفاهی ادامه داد : در حال حاضر این جایگاه پرورش ماهی دارای 1000 قطعه ماهی مولد است که شامل 600 عدد ماهی سیبری ، 300 عدد فیل ماهی ، 70 عدد ازون برون ، 16عدد استارلیا و بقیه قره برون است.
وی بیان کرد: تغذیه این ماهی ها روزانه 150کیلو گرم پیلت یا غذای ماهی است وهزینه ای با لغ بر1.5میلیون تومان صرف این امر می شود.
وی افزود : تهیه بچه ماهی با هماهنگی اداره شیلات فارس انجام می گیرد و به این استخر سهمیه 4500بچه ماهی اختصاص داده شده است.
سفاهی گفت:مجوز بهره برداری از آب رودخانه به میزان 450 لیتر در ثانیه را داریم که به علت خشکسالی های اخیر به 100 لیتر در ثانیه تقلیل یافته است.
وی بیان داشت: در سال گذشته حدود پنج تن ماهی بلوگا به روسیه صادر شدو خاویار ماهی ازون برون که مختص این استخر پرورشی در کل کشور است به کشورهای آمریکایی و اروپایی صادر می شود.
این جایگاه پرورش ماهی در جوار امامزاده شهباز رودبال در 65 کیلومتری شرق استهبان قرار دارد.
دریافت خبر: روح الله سعادتمندنژاد ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
1876

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال