5 خبر ازآموزش وپرورش البرز

کرج-ایرنا-مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج گفت :به منظور شناخت مفهومی صداها و حروف و نحوه کاربرد آن در کلمات و جملات کارگاه ریاضی ویژه آموزگاران پایه اول دبستان در این ناحیه برگزارشد.

عبدالکریم رستمی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: این کارگاه که در دبستان شهید نیک نژاد ناحیه 3 آموزشی کرج برگزار شد،41 تن از آموزگاران پایه اول ابتدایی شرکت کردند.
وی ادامه داد: مدرسی این کارگاه آموزشی را زهرا سادات آقایی سرگروه پایه اول ابتدایی برعهده داشت و در مباحث مربوط به شناخت مفهومی صداها و حروف و نحوه کاربرد آن در کلمات مطالبی مهم و کاربردی در کلاس درس ارائه داد.
*** نشست هم اندیشی کارکنان پشتیبانی آموزش و پرورش البرز برگزارشد
مدیر کل آموزش و پرورش البرز روز چهارشنبه درنشست با کارکنان حوزه معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی این اداره کل گفت: به منظور تبادل نظر و بهره مندی از نظرات، اندیشه ها و راهبردهای عملی همکاران این نشست تشکیل شده است.
خسرو ساکی اظهار کرد: با توجه به نقش و گستردگی دامنه خدمات این معاونت به بدنه آموزش و پرورش لازم است با همفکری و بکارگیری راهبردهای مختلف زمینه رشد کمی و کیفی آن را بیش از گذشته در این استان بوجود آوریم.
وی بیان کرد: معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی در حوزه اداری آموزش و پرورش البرز دارای یکصد نفر نیروی انسانی است که تلاش آنان در راستای اجرای طرح ها و زیر ساخت های حمایتی در این استان قابل تحسین است اما با توجه به نیاز مدارس باید تلاش ها مضائف شود.
***تشکیل ستاد دهه فجر در آموزش و پرورش ناحیه یک کرج
مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک کرج گفت : دهه فجر قله رفیع مراسم انقلاب اسلامی و نشات گرفته از مهمترین رویدادهای تاریخی جهان معاصر و قرن اخیر است که جنبه آیینی آن حکایت از فرهنگ و هویت عظیم ترین رخداد تاریخی ایران دارد.
وحید یعقوبی گفت: مردمی بودن آن نیز علاقه و پایبندی اقشار مختلف را با پهنه ای از قومیت های کوچک و بزرگ در فرهنگ کشور برای حمایت از آرمانهای انقلاب اسلامی و جلوگیری از به فراموشی سپردن آنها بیان می دارد.
وی افزود:حوادث و رخدادهای دهه فجر57 نشات گرفته از منبع الهی است که با متاثر ساختن انسانها از پیام خود و متعهد کردن دل ها و دمیدن شور و همتی تازه در کالبد ملت ایران ادامه مسیر تاریخ را در جهتی متضاد با شرایط حاکم رقم زد و ارمغان آور حکومتی نوین بر پایه آموزه های اسلامی شد.
وی با اشاره به اینکه ازامام خمینی (ره) پرچم دارعزت و استقرار و آزادی در ایران و جهان در عصر معاصر یاد می شود خاطر نشان شد: امام برای ملت ایران تجلی لطف خدا ، تبلور تحقق آرزوهای دیرینه و تاریخی مردم ایران بود که با استقرار حکومت الهی، درستی نگاه به حکومت در سایه های ارزش های اسلامی را به اثبات رساند.
وی در ادامه به برنامه های ستاد دهه فجر در این ناحیه پرداخت و یاد آور شد:آذین بندی و تزئین اداره و مدارس، غباروبی گلزارشهدا ، زیارت و تجدید میثاق دانش آموزان و همکاران اداری با امام راحل درمرقد مطهر امام خمینی (ره) ، برگزاری نمایشگاه کتاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی ،جشنواره های بومی و سنتی ، دعوت از جانبازان و ایثارگران ، بازدی از خانواده معظم شهدا و جانبازان ، جنگ شادی ، تجلیل از دانش آموزان برتر مسابقات مختلف دانش آموزی از جمله برنامه های این ناحیه است.
***انتخابات پارلمانی مدیران و معلمان در طالقان
مدیرآموزش و پرورش طالقان گفت : دومین دوره از انتخابات پارلمانی مدیران و معلمان در این شهرستان برگزار شد.
فرامرزی در این نشست از زحمات مدیران و معلمان عضو دوره اول که در طی دو سال گذشته با ارائه ،نظرات پیشنهادات و راهکارهای راهبردی خود این مجموعه را در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش یاری کردند قدر دانی کرد.
وی به نقش مهم مدیران و معلمان اندیشمند در خط مقدم جبهه تعلیم و تربیت (مدرسه)در فرایند برنامه ریزی ،تصمیم سازی و تصمیم گیری برای تحقق اهداف عالی تعلیم و تربیت اسلامی اشاره کرد و افزود: مشارکت و شورا اساس کار و سیاست راهبردی مدیریت آموزشی است و هیچ مدیریتی بی نیاز از مشورت نخواهد بود و تحقق مطلوب اهداف تعلیم و تربیت نیازمند مشورت در همه رده ها به ویژه سیاست گزاری ،برنامه ریزی و اجراء است.
در ادامه حاضرین نظرات و پیشنهادات خود را برای حل مشکلات مدارس و امور فرهنگیان شهرستان طالقان بیان کردند و در انتها رای گیری انجام شد و مهدی هادیان نماینده معلمان مقطع متوسطه دوم ، رقیه افروغ نماینده معلمان مقطع متوسطه دوم، بهمن صادقیان نماینده معلمان کاو دانش،گوهر رجبی نماینده معلمان متوسطه اول، انسیه ادیبی نماینده معلمان متوسطه اول ،سهیلا ندافی نماینده معلمان ابتدایی ، منوره مصلحی نماینده معلمان ابتدایی و عصمت سلطانیان،سید مرتضی سید میرزایی،سهیلا ذوقی ،عبدالرسول یزدانی ،محمد لایقی ،شکیبا رئیسی ،مونس تاجدینی بعنوان نمایندگان مدیران مدرسه انتخاب شدند.
***دیدار سوادآموزان نظرآبادی با امام جمعه
مدیرآموزش و پرورش نظرآباد گفت: به مناسبت هفته سوادآموزی 40 نفراز سوادآموزان با امام جمعه این شهرستان دیدارکردند.
محسن شهبازی اظهار کرد: در این دیدار حجه الاسلام جعفر محسن زاده با اشاره به اهمیت سوادآموزی در جامعه گفت :نهضت سوادآموزی یکی ازیادگاران ماندگارحضرت امام خمینی (ره)است که ازبدو تاسیس برکات بسیاری برای کشور و ملت به همراه داشته است .
2819/ 6155 خبرنگار: مهین مالمیر انتشاردهنده: محمد عزیزپور

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال