کد خبر: 82382198 (5770079) | تاریخ خبر: 22/10/1395 | ساعت: 0:31|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

152 داعشی در عملیات نیروهای عراقی در موصل به هلاکت رسیدند

تهران – ایرنا – نیروهای عراقی در ادامه عملیات آزادسازی شهر موصل، شامگاه سه شنبه دستکم 152 تن از عناصر گروه تروریستی داعش را در محورهای عملیاتی به هلاکت رساندند.

به گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط از عراق، سرلشکر 'عبدالامیر رشید یارالله' فرمانده عملیات آزادسازی موصل گفت: نیروهای عراقی در محور شمالی موصل با پیشروی در محله های الحدباء و نیسان، موفق شدند بخش های شمالی این دو محله را از عناصر تروریستی پاکسازی کنند و دستکم 25 تروریست را به هلاکت رسانند.
فرمانده عملیات آزادسازی نینوا افزود: در محور شرقی موصل نیز با پیشروی در محله مالیه و ضباط موفق شدند، محله ضباط را آزاد کنند و دستکم 86 تن از عناصر تروریستی در این عملیات کشته شدند.
در محور جنوب شرقی موصل نیز نیروهای عراقی با آزادسازی تعدادی از ساختمان ها و مراکز دولتی دستکم 41 تروریست را به هلاکت رساندند.
پیش تر سرلشکر 'طالب شغاتی' فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرده بود که نیروهای عراقی تاکنون 53 محله در شرق موصل را از عناصر تروریستی پاکسازی کردند.
در همین حال جنگنده های عراقی نیز مواضع تروریست ها در غرب موصل را بمباران کردند که در این حمله ده ها تن از تروریست ها کشته و یا زخمی شدند.
نیروهای عراقی تاکنون بخش اعظم شرق موصل را از داعشی ها پاکسازی کردند و خود را به نزدیکی رود دجله برای بازپس گیری بخش غربی این شهر رساندند.
عملیات موسوم به آزادسازی موصل روز 26 مهرماه (17 اکتبر) با فرمان 'حیدر العبادی' نخست وزیر عراق به صورت رسمی آغاز شد.
نیروهای عراقی از زمان آغاز مرحله دوم عملیات آزادسازی موصل در 29 دسامبر (9 دی) تاکنون ده ها محله را آزاد کرده و عملیات خود را در محور شمالی موصل بار دیگر آغاز کردند.
در نخستین مرحله آزادسازی موصل که روز 15 دسامبر به کار خود پایان داد، 40 محله از مجموع 56 محله شرق شهر موصل از اشغال گروهک تروریستی داعش آزاد شد.
شبک**9365**1392مترجم: رضا میرزائی**انتشار دهنده: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال