در دیدار روزنامه نگاران ایرانی

عبدالله: همکاری های رسانه ای میان ایران و افغانستان سازنده است

کابل - ایرنا - رئیس اجرائی دولت افغانستان گفت که همکاری های رسانه ای میان ایران و افغانستان در بهبود روابط دوجانبه کشور موثر و سازنده خواهد بود.

به گزارش ایرنا، «عبدالله عبدالله» روز سه شنبه در دیدار هیات رسانه ای ایران اعزامی به کابل افزود که ایران و افغانستان در طول تاریخ روابط نیک داشته اند و در این زمینه رسانه‌های دو کشور می توانند برای تحکیم و تداوم روابط نیک، نقش سازنده ایفا کنند.
اعضای تیم رسانه ای ایران اعزامی به افغانستان را نمایندگانی از خبرگزاری های «ایسنا»،«مهر» و «آنا» ، روزنامه های «اعتماد» و «همشهری» و پایگاههای خبری «خبرآنلاین» و «تابناک» تشکیل می دهند.
رئیس اجرائی دولت افغانستان تصریح کرد «افغانستان به دلیل روابط نیک تاریخی و بر اساس حسن‌ همجواری و احترام مقابل با جمهوری اسلامی ایران، خواستار تقویت همکاری‌های دوجانبه است.»
وی گفت که حکومت وحدت ملی باوجود چالش‌ها و مشکلات، دستاوردهای قابل ملاحظه ای دارد و برای تقویت فرصت‌های اقتصادی در منطقه‌ای و استفاده از فرصت‌های کلان اقتصادی در داخل کشور، نیازمند همکاری‌ کشورهای همسایه به‌ویژه ایران است تا فرصت‌های دوجانبه و چندجانبه در منطقه باعث تحرک و رشد اقتصادی شود.
رئیس اجرائی دولت وحدت ملی افغانستان در این دیدار به پرسش های خبرنگاران ایرانی در باره اوضاع جاری افغانستان و منطقه، فرصت‌های اقتصادی میان دو کشور و تقویت روابط دوجانبه در عرصه‌های مختلف پاسخ داد.
خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایرانی در این دیدار با ابراز خرسندی از ملاقات و گفت و گو با عبدالله گفتند که درصدد هستند برای تقویت روابط و گسترش همکاری‌ها میان دو کشور از طریق اطلاع‌رسانی و همکاری‌های رسانه‌ای با رسانه‌های افغانستان، تلاش نمایند. زیرا مشترکات فرهنگی و تاریخی میان افغانستان و ایران بستری مناسب را برای تحکیم و گسترش روابط دوجانبه فراهم کرده‌است.
اساق**1610**1577** انتشاردهنده: حسن حسین زاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال