علاوه بر بخش های بین‌الملل و جوانان

مسابقه مرور تئاتر ایران به جشنواره فجر افزوده شد

تهران- ایرنا - علاوه بر رقابت میان آثار دو بخش «مسابقه بین الملل» و «مسابقه جوانان» ، مسابقه مرور تئاتر ایران نیز در جشنواره تئاتر فجر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا ، دبیر جشنواره تئاتر فجر با اشاره به این مطلب که بنابر ویژگی‌های ذکر شده در فراخوان دوره سی و پنجم جشنواره، امکان رقابت میان آثار صحنه‌ای حاضر در «مسابقه بین الملل» و «مسابقه جوانان» فراهم شده، و در بخش مسابقه مرور تئاتر ایران نیز نمایش‌هایی مورد داوری قرار خواهند گرفت.
به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، «سعید اسدی» دبیر این دوره از جشنواره با اعلام این خبر گفت: «جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به‌عنوان بزرگترین رویداد تئاتری ایران امکان مهمی برای رونق بخشی به تولید هنرمندانه آثار نمایشی و تجلی اشتیاق گروه‌های تئاتری در سراسر کشور برای تبادل تجربه و هنر بایکدیگر و ایجاد ارتباطی متفاوت با مخاطبان این هنر پر تاثیر است.
اسدی افزود: در کنار نمایندگانی از سایر ملل، تئاتر ایران فرصت مناسبی را می یابد تا بخشی از تولیدات کثیر خود را در مروری سالیانه به عرصه سنجش و ارزیابی برساند و نشاط این گردهم‌آیی در فجر انقلاب اسلامی را در رقابتی سالم و فرهنگ مدار متجلی کند.
وی یادآورشد:دبیرخانه جشنواره با ملاحظه توان حرفه‌ای و ویژگی آثار در نزدیکی به محورهای موضوعی فراخوان و گستره ملی نمایش‌های راه یافته به جشنواره بر حسب شمار متنوع آثار در مرور تئاتر ایران بخش «مسابقه مرور تئاتر ایران» را به رقابت نمایش‌های صحنه‌ای دوره سی و پنجم می افزاید تا اکثر آثار پذیرفته شده در جشنواره فرصت حضور در بخش رقابتی را داشته باشند.
دبیر جشنواره افزود: لازم به ذکر است که آثار همچنان بنابر ویژگی ها و شرایط مذکور در فراخوان در دو بخش رقابتی بین الملل و جوانان قرار خواهند گرفت و آثار دیگر که عمدتا در بخش مرور پذیرفته شده اند در مسابقه مرور تئاتر ایران جای خواهند داشت.
بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر، نمایش های حاضر در این سه بخش رقابتی متعاقبا اعلام خواهد شد.
فراهنگ* 7561* 1823* دریافت کننده:‌ سارا کریمیان * انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال