کد خبر: 82381677 (5769340) | تاریخ خبر: 21/10/1395 | ساعت: 12:46|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

استاد حوزه و دانشگاه : آیت الله هاشمی یک روحانی به روز بود

شهر ری ایرنا - استاد حوزه و دانشگاه از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یک روحانی به روز یاد کرد و گفت : اسلام از ما می خواهد همچون ایشان باشیم .

حجت الاسلام محمد جمالی روز سه شنبه در حاشیه مراسم تدفین پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم امام خمینی به خبرنگار معارف ایرنا گفت: مرحوم هاشمی در ابعاد مختلفی فعالیت می کرد و در زمینه سیاسی هرگاه سخن می گفت، حرف جدیدی را مطرح می کرد که متخصصان آن رشته را به طور جدی متعجب می کرد .
وی افزود: مرحوم هاشمی علاوه بر ابعاد فرهنگی و علمی در مسائل حکومتی و اقتصادی بسیار فعال و صاحب نظر بودند به گونه ای که در سال 54 به کشور ژاپن سفر کرده و به چشم خریدار از کارخانه های مترو دیدن می کرد درحالیکه در آن زمان برخی افراد این گونه تفکرات را حرام می دانستند.
جمالی خاطرنشان کرد: از بین بزرگانی که می شناسم از نظر علم و فضل ، شخصیتی همچون ایشان را ندیدم که جزو نسل اول انقلاب باشد و این گونه بدرخشد.
وی اظهار داشت: مردم از طریق طرح مسائل سیاسی ، حکومتی و انقلابی بیشتر ایشان را شناختند ، آیت الله هاشمی جزو شاگردان ممتاز حضرت امام و مرحوم بروجردی بود.
این پژوهشگر و کارشناس مذهبی گفت : مرحوم هاشمی آنچه را فراگرفته بود خوب فهمید یعنی در حد کارشناس قوی در حوزه های فقه ، اصول ، تاریخ و مسائل فرهنگی مطرح بود که سخنرانی ها و خطبه های او نشان دهنده میزان تخصص آن مرحوم بود.
وی با اشاره به اتهاماتی که در سال های اخیر نسبت به هاشمی مطرح شد، گفت: از مراجع و بزرگان کسی را ندیدم که تفکری همچون هاشمی داشته باشد هرچند مورد اتهام واقع شد ولی او همه اموال و اعتبار خود را در راه اسلام فدا کرد و زندگی او در حد زندگی معمول و در شان خودش بود به گونه ای که از کهنه پوشیدن ایراد می گرفت و با داشتن زندگی طلبگی همواره متعادل بود.
وی افزود: هاشمی رفسنجانی شخصیتی بود که از یک سو، طرفدار سخت بودن با دشمن در جای خود و از طرف دیگر هرگاه سخن از صلح و مسالمت بود ، اولین فردی بود که از آن دفاع می کرد.
جمالی با اشاره به نقش هاشمی رفسنجانی در دوران دفاع مقدس گفت: ما در دوران جنگ شجاعانه ، قهرمانانه و مظلومانه جنگیدیم و ملت ایران تحت مدیریت حضرت امام و هاشمی ، جنگ را اداره کرد اما دشمن تخلف کرد و قوانین جنگ را نیز زیر پا گذاشت و ما نیز حق شمشیر و گلوله را در دفاع مقدس ادا کردیم و زمانی که زمینه صلح فراهم شد حضرت امام و سپس هاشمی صلح را قبول کردند درحالیکه برخی افراد با آن مخالفت می کردند.
فراهنگ ** 1003**1601** خبرنگار : محمدرضا جعفر ملک، انتشاردهنده: شهناز حسنی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال

 

گالری تصاویر

پربیننده ترین ها

جدیدترین مطالب سایت

اراضی دولتی نباید به مانع سرمایه گذاری تبدیل شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری؛

اراضی دولتی نباید به مانع سرمایه گذاری تبدیل شود

موضوعات مرتبط