رونالدو بهترین بازیکن سال 2016 شد

تهران - ایرنا - ستاره پرتغالی رئال مادرید موفق شد امشب (دوشنبه شب ) عنوان بهترین بازیکن سال 2016 را در مراسمی در زوریخ سوئیس از آن خود کند.

به گزارش ایرنا از فیفا، مراسم بهترین های فوتبال جهان امشب « دوشنبه شب » در زوریخ سوئیس برگزار شد و بهترین های فوتبال جهان در بخش های مختلف معرفی شدند وجوایزی به آنان اهدا شد.
کریستیانو رونالدو که با تیم ملی پرتغال در تابستان گذشته قهرمان جام ملت های اروپا ( یورو) 2016 و با رئال مادرید قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه های جهان شد، لیونل مسی مهاجم آرژانتینی بارسلونا و آنتوان گریزمان که با فرانسه و اتلتیکو مادرید خوش درخشید، سه مدعی کسب عنوان بهترین بازیکن سال بودند. آن ها از بین فهرست 23 نفره اولیه اعلام شده از سوی فیفا به مرحله نهایی راه یافته بودند.
فیفا در آخرین بخش اهدای جوایز، بهترین بازیکن مرد سال 2016 را اعلام و کریستیانو رونالدو را به عنوان برنده این بخش معرفی کرد. جیانی اینفانتینو رئیس فیفا این جایزه را به برنده اهدا کرد.
همچنین جایزه بهترین بازیکن زن سال 2016 به کارلی لوید آمریکایی رسید.
50 درصد آرا مربوط به انتخاب بهترین های فوتبال در سال گذشته میلادی متعلق به کاپیتان‌ها و مربیان تیم‌های ملی است و 50 درصد دیگر آرا مربوط به رای دهندگان آنلاین و خبرنگاران منتخب است.
ورزشی**1210 *شبس *1488 *مترجم - زهرا کورهلی* انتشاردهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال