در پیام تسلیت رییس سازمان میراث فرهنگی:

مرد تدبیر و سیاست کوشید کشور را از تندبادها به ساحل امن برساند

تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در پیام تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت که او مرد تدبیر و سیاست بود و کوشید کشور را از تندبادها به ساحل امن برساند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی زهرا احمدی پور یک شنبه شب به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی پیام تسلیت صادر کرد.
متن پیام احمدی پور به شرح زیر است:

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَی نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا
امروز ایران و انقلاب یکی از ستون‌های استوارش را از دست داد. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، بی‌شک چهره‌ای بی‌بدیل و تعادل‌بخش بود که فقدانش در سپهر سیاسی ایران به‌شدت احساس خواهد شد. این عالم گرانقدر و «مرد تدبیر و سیاست» تا آخرین نفس کوشید کشور را از تندبادهای ویرانگر به ساحل امن و آرامش برساند و هیچ گاه پیمانش با مردم را برای آبادانی مُلک و اعتدال‌بخشی به قدرت سیاسی فراموش نکرد. شش دهه مبارزه مداوم و پیگیر و آرزوی همیشگی‌اش برای پیشرفت و آبادانی کشور برای مردم یادآور «امیرکبیری در دوران معاصر» بود.
اینجانب ضایعه فقدان این عالم گرانقدر و چهره ماندگار سیاست معاصر کشورمان را به مردم شریف ایران و خانواده مکرم ایشان تسلیت می‌گویم و برای همه ایرانیان آرزوی صبر و سکینه دارم.
زهرا احمدی پور
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و از پیشگامان انقلاب اسلامی که امروز به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود پیش دار فانی را وداع گفت.
فراهنگ* 3079* 1823 دریافت کننده: علی اسدی * انتشار :‌طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال