عروسک گردان کلاه قرمزی درگذشت

تهران - ایرنا - دنیا فنی زاده هنرمند و عروسک گردان «کلاه قرمزی» صبح چهارشنبه درگذشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرحومه فنی زاده مدت ها از بیماری سرطان رنج می برد و صبح امروز در بیمارستان دار فانی را وداع گفت.
وی افزون بر عروسک گردانی «کلاه قرمزی»، عروسک گردانی «خاله قورباغه» و برخی عروسک‌های «شهرموشها» را بر عهده داشت.
حامد زحمتکش نویسنده، بازیگر و عروسک گردان نیز روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه فرهنگی ایرنا این خبر را تایید کرد.
وی افزود: اکنون به همراه خانواده و بستگان خانم فنی زاده در بیمارستان هستم.
همچنین آبتین سهامی همسر این هنرمند درمورد مراسم خاکسپاری دنیا فنی زاده گفت: پیکر همسرم فردا(پنجشنبه) ساعت 9 از مقابل خانه سینما 2 به سمت قطعه هنرمندان تشییع خواهد شد.
دنیا فنی زاده متولد آبان 1346 در تهران است، وی مهر ماه امسال در ارتباط تلفنی یک برنامه تلویزیونی که با او برقرار شد درباره بیماری سرطان خود گفته بود: من اکنون 10 سال است که درگیر این بیماری هستم و حدود 2 تا 3 سال است که وضعیتم سخت تر شده و دست راستم لمس شده و درگیر شیمی درمانی هستم. سال گذشته هم توانستم با دست چپم عروسک گردانی کنم چون تا جایی که بتوانم عروسکم را به کسی نمی دهم.
وی در پاسخ به این پرسش که چقدر عروسک گردانی روی بیماری وی تاثیر داشته است، اظهار داشته بود: بسیاری از عروسک گردان ها از من می پرسند که آیا عروسک گردانی باعث این بیماری شده است یا خیر ولی اصلا اینگونه نیست و هیچ ارتباط علمی هم بین این دو وجود ندارد.
فنی زاده همچنین درباره عروسک گردانی کلاه قرمزی و علاقه اش به این عروسک گفته بود: کلاه قرمزی پسر بزرگ من است و فرزندان من از او کوچک تر هستند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) درگذشت این بانوی هنرمند را به خانواده وی و جامعه هنری کشور تسلیت عرض می کند.
فراهنگ ** 7561 ** 9012 ** خبرنگار: سارا کریمیان ** انتشار دهنده: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال