سرپرست فدراسیون: آکادمی ملی ژیمناستیک تاسیس می شود

تهران - ایرنا - سرپرست فدراسیون ژیمناستیک،گفت: با مساعدت وزیر ورزش و جوانان برای تاسیس آکادمی ملی ژیمناستیک، این آکادمی بهار سال آینده با حضور رئیس فدراسیون جهانی افتتاح خواهد شد.

«شروین اسبقیان» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای افتتاح این آکادمی از «موریناری واتانابه» رئیس ژاپنی فدراسیون جهانی ژیمناستیک دعوت کرده ایم که وی نیز قول داده است برای مراسم افتتاحیه به تهران بیاید.
وی گفت: این آکادمی پایگاهی برای استعدادیابی و جایگاهی برای قهرمانان و ورزشکاران ایران در خصوص پیگیری مسائل علمی و پژوهشی در ورزش ژیمناستیک خواهد بود.
سرپرست فدارسیون ژیمناستیک در خصوص وضعیت فعلی این فدراسیون گفت: پس از پذیرفتن مسئولیت سرپرستی فدراسیون، ابتدا تست گیری از بازیکنان نخبه این رشته را انجام دادیم و اردوی تیم ملی بزرگسالان در جزیره کیش تشکیل شد. همچنین برگزاری رقابت های نوجوانان و جوانان قهرمانی کشور در استان های اردبیل و گلستان برگزار شد تا برترین ها در این رده های سنی به اردوی های تیم های ملی معرفی شوند.
وی گفت: همچنین برای توسعه و همگانی کردن ورزش ژیمناستیک به عنوان یک رشته پایه، جشنواره های این رشته را در مواد و رده های سنی مختلف در هشت استان کشور برگزار کردیم.
اسبقیان به برنامه های این فدراسیون برای المپیک 2020 ژاپن اشاره کرد و گفت: برای کسب سهمیه این رویداد مهم،‌ فدراسیون از هم اکنون با برگزاری اردوی نوجوانان و جوانان در جهت کسب سهمیه المپیک برنامه ریزی کرده است تا با توجه به تاکید وزیر ورزش و جوانان، موفق به کسب مدال در این بازی ها شویم.
وی ادامه داد: اردوی های رده های سنی جوانان و بزگسالان تا زمان حضور در بازی های آسیایی جاکارتا اندونزی ادامه خواهد داشت تا شاهد موفقیت تیم ملی ژیمناستیک دراین رویداد مهم آسیایی باشیم.
سرپرست فدراسیون ژیمناستیک درباره برگزاری اردوهای رشته های هنری گفت: هدف از برگزاری اردوهای هنری آمادگی کامل تیم ملی و انتخاب بهترین های برای رقابت های آسیایی است که اردیبهشت ماه سال 96 در کشور تایلند برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تنها رشته های ترامپولین و هنری در رقابت های المپیک حضور دارند، اظهار داشت: اولویت نخست فدراسیون اعزام رشته های هنری است و در ادامه نیز ترامپولین مورد توجه فدراسیون برای موفقیت در المپیک است. البته فدراسیون ژیمناستیک برنامه های خود را در خصوص این دو رشته به «نصرالله سجادی» معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده است.
اسبقیان به حضور« جولی اورلی» فرانسوی مدرس بین المللی ایروبیک استپ در ایران اشاره کرد و گفت: برای آموزش مربیان زن ایران وی چند روزی است که وارد کشور شده است تا دانش فنی مربیان به روز شود.
سرپرست فدراسیون ژیمناستیک به دعوت از مربیان صاحب سبک برای آموزش مربیان ژیمناستیک مرد ایران اشاره کرد و گفت: مربیانی که در نظر گرفته شده است از کشورهای صاحب سبک این رشته به مانند کره جنوبی، ژاپن، چین، ارمنستان و جمهوری آذربایجان هستند تا پس از مطالعه دقیق بهترین مربی را دعوت کنیم.
سرپرست فدراسیون ژیمناستیک درباره ضرورت جذب مربی خارجی برای کادرفنی رده های سنی مختلف و بزرگسالان، گفت: فدراسیون فعلا با مربیانی ایرانی در حال همکاری است و اولویت نیز به روز کردن دانش مربیان کشور است. با این حال اگر در این خصوص نتیجه گیری مثبتی حاصل نشود، برای جذب مربیان صاحب سبک بین المللی در حوزه ژیمناستیک اقدام خواهیم کرد.
وی در خصوص استعدادیابی در این رشته ورزشی گفت: ستاد استعدادیابی در فدراسیون تشکیل شد تا اعضای این ستاد که صاحب نظران ژیمناستیک هستند، پیگیر استعدادیابی در استان های کشور باشند.
اسبقیان ادامه داد: البته جشنواره های استعدادیابی در ایلام و همدان برگزار شد و این روند برای دیگر شهرهای کشور ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص امکانات ضعیف در ژیمناستیک گفت: تجهیزات این رشته به خصوص در استانها ضعیف است که با مساعدت وزیر ورزش و جوانان در حال خریداری تعدادی از وسایل استاندارد و پیشرفته مورد نیاز این رشته برای تهران و سایر استانها هستیم.
اسبقیان در خصوص برگزاری انتخابات فدراسیون ژیمناستیک اظهار داشت: یکی از دغدغه های وزارت ورزش و جوانان برگزاری انتخابات تعدادی از فدراسیون هایی است که با سرپرستی اداره می شوند. بر همین اساس تا پایان سال این انتخابات با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود.
ورزشی**9029**
مصاحبه از محمد مهدی موذن**انتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال