معاون وزیرآموزش و پرورش:

10هزار مدرسه در ایران فرسوده و تخریبی است

دزفول - ایرنا - معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه 10هزار واحد آموزشی کشور فرسوده و تخریبی است، گفت:برای رفع مشکلات و استاندارد سازی فضاهای آموزشی در یک دوره پنج ساله سه میلیارد دلار اعتبار نیاز است.

به گزارش ایرنا، مرتضی رئیسی روز جمعه در حاشیه افتتاح مجتمع ورزشی خیرساز زنده یاد
ریسمانسج در دزفول در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات و کمبود فضاهای آموزشی در کشور افزود: اعتبار سه میلیارد دلاری برای بازسازی این مدارس، تامین و استاندارد سازی واحدهای آموزشی و رفع سایر مشکلات تجهیزاتی مدارس کشور نیاز است.
وی با بیان اینکه این اعتبار در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مصوب شده تا در قالب برنامه ششم توسعه به تصویب برسد گفت:در این راستا پیش بینی شده تا از محل مازاد در آمد نفت این رقم به صندوق ذخیره ارزی کشور واریز شود تا برای رفع مشکلات آموزش و پرورش هزینه شود.
وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست با رای مثبت خود به این مصوبه وزارت آموزش و پرورش را برای حل مشکلات مدارس ، استاندارد سازی و تامین زیر ساخت های آموزشی مورد نیاز کشور به ویژه در مناطق محروم یاری کنند.
رئیسی این اعتبار را مطالبه ای از نمایندگان ملت برای حل اساسی مشکلات آموزش و پرورش برشمرد و گفت: 30 درصد مدارس کشور در حال حاضر با استانداردهای آموزشی فاصله دارند ضمن اینکه 20 هزار واحد آموزشی نیز نیازمند مقاوم سازی هستند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تاکید بر اینکه نظام تعلیم و تربیت نیاز مبرمی به این میزان اعتبار دارد بیان کرد:این اعتبار که در راستای سند تحول آموزش و پرورش کشور نیازسنجی شده در انتظار رای نمایندگان مجلس برای تصویب نهایی است تا در برنامه ششم توسعه بتدریج در این راستا هزینه شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد:با تامین اعتبار مذکور و در یک برنامه پنجساله ایران دارای مدارس استاندارد و عاری از هر گونه کمبود و محدودیت خواهد شد.
رئیسی همچنین با تشریح مشکلات آموزش و پرورش در بخش سخت افزاری گفت:۱۰ درصد مدارس کشور 2 نوبته هستند که این امر کاهش کیفیت امر تعلیم و تربیت را به دنبال دارد.
وی تامین اعتبار مذکور را گام مهمی در راستای حل مشکل 2 نوبته مدارس در سراسر کشور دانست و گفت:به روز آوری مدارس از دیگر برنامه هایی است که با تخصیص این اعتبار محقق خواهد شد.
وی همچنین از مشارکت خیرین مدرسه ساز استان خوزستان به عنوان اقدامی شاخص در کشور یاد کرد و گفت:دزفول نیز شهری با خیرین بسیار است که مردم آن علاوه بر اینکه حق بزرگی به گردن نظام دارند در دوران های مختلف از قبل از انقلاب تاکنون فعالیت های خیرخواهانه ای داشته اند.
رئیسی همچنین قول داد تا در سفر خود به دزفول تلاش خود را برای کاهش مدارس 2 نوبته، تامین وسایل گرمایشی و سرمایشی و سایر تجهیزات مدارس این شهرستان بکار گیرد.
وی گفت:باید به گونه ای عمل کنیم تا آموزش و پرورش بیش از خیران به یاری دانش آموزان نیازمند در مناطق محروم این شهرستان بشتابد.
6068
خبرنگار: محمدعلی فریدپناه * انتشار: عباسعلی نقی یان

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال