پس از انفجار تروریستی در کلیسای ارتدوکس ها در قاهره،

سه روز عزای عمومی در مصر اعلام شد

تهران – ایرنا – عبد الفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر روز یکشنبه انفجار تروریستی کلیسای ارتدکس قبطی «سنت مارک» در قاهره را به شدت محکوم و به همین مناسبت سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری روزنامه القدس العربی، السیسی در بیانیه ای مطبوعاتی عنوان کرد: تروریسم کل کشور مصر اعم از قِبطی ها و مسلمانان را هدف قرار داده است؛ ولی این اقدامات تروریستی عزم ما را برای مبارزه با تروریسم بیش از پیش جدی تر می کند.
وی این مصیبت را به خانواده های قربانیان تسلیت گفت و تاکید کرد که تمام عاملان این حادثه تروریستی و اشخاصی که به هر نحوی در آن مشارکت داشته و محرک آن بوده اند، مجازات خواهند شد.
بر همین اساس السیسی به مناسبت این حادثه تروریستی از امروز سه روز عزای عمومی در مصر اعلام کرد.
صبح امروز انفجاری در کلیسای ارتدکس قبطی سنت مارک در قاهره منفجر شد که بر اثر آن ده ها نفر کشته و یا زخمی شدند.
طبق گزارش منابع محلی، یک زن کیفی را در یکی از اتاق های این کلیسا جا گذاشت که پس از اینکه خودش از این محل خارج شد، کیف مذکور منفجر شد.
بر اساس گزارش منابع مصری، در این انفجار تاکنون 25 نفر کشته و 50 نفر دیگر مجروح شده اند.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.
این دومین عملیات تروریستی در چند روز گذشته در مصر است. جمعه گذشته نیز شش پلیس این کشور در انفجاری در شهر الجیزه در نزدیکی قاهره کشته شدند.
از زمان برکناری 'محمد مرسی' رییس جمهوری سابق این کشور، افراد مسلح ناشناس بارها نیروهای امنیتی و پلیس مصر را هدف قرار داده اند که در جریان آن تلفات زیادی به این نیروها وارد شده است.
بیشتر حملات به نیروهای امنیتی در شبه جزیره «سینا» در شمال مصر و از سوی گروه تروریستی «ولایت سینا» که شاخه گروه تروریستی داعش در این کشور است، انجام می شود، اما گاهی قاهره نیز صحنه حمله به نیروهای امنیتی و مقام های دولتی بوده است.
خاورم*9364*1144مترجم:محسن عزیزی* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال