تلاش وزارت ورزش برای ثبت هنر رزم ایرانی در شورای المپیک آسیا

تهران - ایرنا - معاون توسعه ورزش همگانی از قول مساعد مسئول دپارتمان مسابقات شورای المپیک آسیا برای ثبت هنر رزم ایرانی در نشست بعدی شورای المپیک آسیا در اسفند ماه امسال خبر داد.

«غلامرضا شعبانی بهار» روز سه شنبه در حاشیه مجمع عمومی جهانی و آسیایی توآی (هنر رزم ایران) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با برپایی این مجمع که امروز به میزبانی ایران و با حضور 36 عضو مجمع برگزار شد، تلاش کردیم تا بتوانیم هنر رزم ایران را که از قدمت کهنی برخوردار است برای نخستین بار در شورای المپیک آسیا به ثبت برسانیم.
وی افزود: نشست بعدی شورای المپیک آسیا، اول اسفند ماه امسال در ژاپن برگزار می شود که این موضوع از سوی «حیدر فرمان» مسئول دپارتمان مسابقات و فنی شورای المپیک آسیا مطرح می شود، که پس از بررسی های لازم، امیدواریم در نشست این شورا که در اردیبهشت ماه سال آینده در عشق آباد برگزار می شود به ثبت برسد.
معاون وزیر ورزش و جوانان در عین حال خاطر نشان کرد که طرح برگزاری مجمع آسیایی و جهانی توآی از سوی ایران مطرح شده است که امروز نخستین مجمع عمومی جهانی و دومین مجمع آسیایی آن در تهران برگزار شد.
نخستین دوره مجمع عمومی جهانی و دومین روز مجمع آسیایی هنرهای رزمی (تو آی) امروز با حضور وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک، معاونان وزارت ورزش و جوانان و اعضای این مجمع در آکادمی المپیک تهران برگزار شد.
ورزشی**9250**1067** 1701
خبرنگار: گلی سفیدزاده* انتشار دهنده: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال