رقابت برترین های تیراندازی آسیا در تهران

تهران – ایرنا – سرپرست نهمین دوره رقابت های تیراندازی قهرمانی آسیا،گفت:‌ در مورد سطح رقابت های آسیایی نیاز به توضیح نیست زیرا برترین های تیراندازی آسیا به تهران آمده اند و این بهترین شاخص برای تشخیص سطح رقابت ها است .

احمد هامونی حقیقت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 271 تیرانداز در سه رده سنی نوجوانان ،‌جوانان و بزرگسالان در این رقابت ها حضور دارند گفت:‌ تیم های ایران ، هند و چین با 36 تیرانداز در دو رشته تفنگ بادی و تپانچه و به عبارتی با تیم کامل در این رقابت ها حضور دارند.
به گفته این مسئول تیراندازی کشورمان، تیم چین با ترکیب اصلی و المپیکی خود در این رقابت ها حضور یافته و کشورهای ژاپن و هند نیز با قوی ترین نفرات خود به تهران آمده اند.
وی ادامه داد:‌ ایران در سال 2013 نیز میزبان ششمین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا بود اما در آن دوره با احتساب ایران تنها هشت کشور در این رقابت ها حضور یافتند و این درحالی است که در این دوره همراه با ایران 15 کشور حضور دارند ضمن اینکه نمایندگانی از کشورهای ژاپن و دو کشور مطرح عربی قطر و کویت در تیراندازی نیز در این رقابت ها شرکت کرده اند.
به گفته هامونی حقیقت در این رقابت ها 124 ورزشکار زن و 123 ورزشکار مرد برای کسب 72 مدال طی چهار روز با هم رقابت خواهند کرد و 72 مدال توزیع می شود.
سرپرست نهمین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا همچنین از حضور 24 تیرانداز برای دریافت (ام کیو اس ) امتیاز برای افزایش شانس کسب سهمیه المپیک در این رقابت ها خبرداد .
وی ادامه داد: روزهای دوشنبه و سه شنبه (15 و 16 آذر ماه ) مسابقات تیراندازی مردان و زنان در رشته تفنگ بادی در دو بخش تیمی و انفرادی برگزار می شود و روزهای سه شنبه و چهارشنبه (17 و 18 آذر ماه ) رقابت های تپانچه تیمی و انفرادی مردان و زنان برگزار می شود.
این عضو سابق تیم ملی تیراندازی مردان کشورمان ادامه داد:‌ در حال حاضر نایب رئیس فدراسیون تیراندازی ژاپن در تهران حضور دارد زیرا این کشور قرار است سال آینده میزبان دهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا باشد و به تهران آمده تا از نزدیک وضعیت میزبانی ایران را دیده و در برنامه میزبانی خودشان این تجربیات را اعمال کنند.
هامونی حقیقت همچنین به حضور 35 داور بین المللی ایرانی و خارجی در این رقابت ها اشاره کرد و افزود:‌ 15 داور خارجی و 20 داور ایرانی این رقابت ها را قضاوت می کند و ناظر کنفدراسیون آسیا در این رقابت ها از کشور کره جنوبی و اعضای هیات ژوری نیز از کشورهای مالزی ، ژاپن و میانمار هستند .
وی اضافه کرد:‌تیم ملی ایران نیز به طور کامل در این رقابت ها شرکت کرده است و تنها الهه احمدی به دلیل انتقال وضعیت که باید استراحت کند و مه لقا جام بزرگ به دلیل آسیب دیدگی در این رقابت ها شرکت نمی کنند.
ورزشی**1828 - 1701
خبرنگار : خدیجه روزبهانی* انتشار دهنده: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال