همزمان با ادامه تعلیق ورزش این کشور

رئیس فدراسیون فوتبال کویت از سمت خود کناره گیری کرد

تهران - ایرنا - همزمان با ادامه روند تعلیق ورزش کویت از سوی کمیته بین المللی المپیک و همچنین فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) رئیس شورای موقت فوتبال کویت که از سوی دولت این کشور معرفی شده بود٬ از سمت خود کناره گیری کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا٬ استعفای فواز حساوی رئیس شورای موقت فدراسیون فوتبال از سمت خود پس از آن رخ داد که این شورا نتوانست معضل محرومیت تیم های ملی و باشگاهی کویت از حضور در مسابقات برون مرزی و مسابقات ملی و آسیایی را رفع کند و
تیم های فوتبال باشگاهی فقط در رقابت های لیگ داخلی با هم رقابت می کنند .
مهمترین مشکل فوتبال و در مجموع ورزش کویت که محرومیت تیم ملی فوتبال این کشور از حضور در رقابت های مقدماتی فوتبال جام جهانی 2018 را مسکو نیز درپی داشت، متهم شدن دولت به دخالت در تصمیم گیری های ورزشی بود و این منجر به محرومیت ورزشکاران کویتی از شرکت در رقابت های المپیک 2016 ریو نیز شد .
دولت کویت اوایل سال جاری دو شواری مجزا جهت اداره موقت و6 ماهه کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال این کشور تشکیل داد تا بار دیگر با مقام های کمیته بین المللی المپیک و فیفا وارد مذاکره شود.
ورزش کویت سال گذشته به دلیل آنچه دخالت دولت در امور ورزشی بود٬ از سوی ioc محروم شد و مذاکرات و تلاش های طرف کویتی جهت رفع این محرومیت بی نتیجه ماند.
پیش از این٬ کمیته بین المللی المپیک سه شرط برای لغو محرومیت ورزش کویت پیش روی مسئولان این کشور قرار داده بود که اصلاح قوانین ورزشی را شامل می شد اما کویت این شرایط را رد کرد.
از دیگر دلایل بی نتیجه ماندن تلاش کویت جهت رفع محرومیت می توان به مانع تراشی دو تن از مقام های مهم ورزشی این کشور از جمله رئیس کویتی کمیته المپیک آسیا به دلیل برخی اختلافات با دولت بود.
خاورم*320**2041**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال