تکمیل میدان شهدای مشهد 5500 میلیارد ریال نیاز دارد

مشهد- ایرنا- مدیر اجرایی طرح میدان شهدای مشهد گفت: برای تکمیل این طرح 37 هکتاری پنج هزار و 500 میلیارد ریال مورد نیاز است.

وحید برجسته نژاد در حالی که ششم آبان ماه امسال در نشست شورای راهبردی پیوست فرهنگی میدان شهدا اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح را 2500 میلیارد ریال اعلام کرده بود روز یکشنبه در نشست خبری بدون توضیح بیشتر این مبلغ را 5500 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی افزود: عملیات اجرایی طرح میدان شهدای مشهد از سال 1383 آغاز و تاکنون در حوزه تملک و اجرا حدود 9 هزار و 500 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح حدود 75 درصد است، اظهار کرد: این طرح با 70 واحد مختلف اداری، تجاری، مسکونی، فضای سبز، ایستگاه های اتوبوس و تاکسی، مسجد و حسینیه در دست اجراست.
برجسته نژاد گفت: این طرح به صورت خودگردان از محل کاربریهای انتفاعی اجرا می شود و شهرداری مشهد برای نخستین بار در کشور برای نوسازی بافت فرسوده میدان شهدا از ظرفیت های مردمی استفاده کرده است.
وی افزود: پروژه های بخش شمالی میدان شهدا نیز در دست انجام است و تا 2 هفته دیگر چپگرد خیابان شهید هاشمی نژاد و آیت الله عبادی بهره برداری شده و دسترسی ایمن عابر پیاده به خیابانهای مزبور فراهم می گردد.
وی با بیان اینکه معماری میدان شهدا بخش های مختلف دارد، اظهار کرد: وارد مرحله طراحی پوسته دوم معماری این طرح و مبلمان شهری شده ایم.
برجسته نژاد گفت: طراحی نشانه های اسلامی، کاشی تابلوهای ساختمان های اطراف، المان شهدا و کتیبه های آن در حال انجام است و به زودی اجرایی می شود.
وی افزود: پلهای عابر پیاده میدان شهدا نیز تا پایان سال جاری نصب می شود.
وی با بیان اینکه حدود پنج هزار مالک در این طرح وجود دارد اظهار کرد: درگیری و چالشهایی برای تملک اراضی پیش رو خواهیم داشت.
مدیر اجرایی طرح میدان شهدای مشهد با اشاره به احداث شبستان در طبقه منفی یک میدان شهدا گفت: در این طبقه فضای شبستان گونه با هدف انجام مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی به وسعت 22 هزار متر مربع در دست اجراست.
وی افزود: با توجه به اجرای پروژه خط دوم قطار شهری در عرصه میدان شهدا، پس از اتمام عملیات پروژه قطار شهری در این میدان، 24 ماه دیگر برای تکمیل طرح میدان شهدا فرصت مورد نیاز است.
وی بدهی این پروژه را نیز هفت هزار میلیارد ریال بابت اصل و سود 6 مرحله انتشار اوراق مشارکت ذکر کرد.
7505 / 6053 خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال