وزیر ورزش: آمار دقیق سرانه ورزشی کشور اعلام می شود

تهران - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: گروهی برای ارائه آمار دقیق سرانه ورزشی کشور با همکاری سازمان برنامه و بودجه تشکیل می شود و تا شش ماه آینده آمار دقیقی در این زمینه اعلام خواهد شد.

مسعود سلطانی فر روز یکشنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش های ناشنوایان در گفت و گو با خبرنگاران درباره ایراد کمیته بین المللی المپیک به اصلاح اساسنامه فدراسیون های ورزشی ایران گفت: بندی که مورد انتقاد کمیته بین المللی المپیک و اعتراض فدراسیون های جهانی بوده است، هیچ ارتباطی به برگزاری مجمع انتخابات فدراسیون ها ندارد.
وی افزود: گروه کارشناسی برای اصلاح اساسنامه طبق قوانین داخلی کشورمان تشکیل شده است که پس از نتیجه نهایی برای تصویب به هیات وزیران ارسال می شود.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در حال حاضر موضوع انتقاد کمیته بین المللی المپیک درباره مجمع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی مطرح نیست.
سلطانی فر در باره حضور خود در مجامع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی گفت: تلاش می کنم با برنامه ریزی و فرصتی که وجود دارد در مجامع انتخاباتی فدراسیون ها حضور یابم. زیرا این مسئولیت به عهده وزارت ورزش و جوانان است و باید همه امکانات را برای برپایی انتخابات سالم فراهم کنیم.
وی ادامه داد: انتخابات فدراسیون ورزش های ناشنوایان در فضای سالم و بر اساس قانون برگزار شد.
سلطانی فر درباره قانون بازنشسته ها توضیح داد:‌ قانونی که در باره استفاده از بازنشسته ها در دستگاه های اجرایی کشور به تصویب رسیده با محدویت هایی روبرو است. با این حال استفاده از آنها در قالب معاونت، وزارت، استانداری و دیگر مسئولیت های مشابه مشکلی ندارد.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در صورت ضرورت از تخصص بازنشسته ها استفاده می شود و حقوق آنها معادل یک سوم افراد غیر بازنشسته خواهد بود.
وی گفت: وزارت ورزش نیز ملزم به اجرای قانون است. البته موضوع دو تابعیت ها نیز قانون مختص به خود را دارد و ما باید قانون و مصوبات را در این زمینه رعایت کنیم.
وزیر ورزش و جوانان در باره ورزش بانوان گفت: سیاست ها وزارت ورزش و جوانان حمایت از ورزش بانوان و به کارگیری آنها در سطوح مدیریتی است و این وزارتخانه نگاه ویژه ای به حمایت از ورزش بانوان دارد.
سلطانی فر ان در باره استعفای سرپرست تیم موتای به دلیل حضور نماینده ایران در کنار ورزشکار رژیم صهیونسیتی گفت: در این باره گزارشی تهیه شده است که معاونت ورزش قهرمانی و شورای برون مرزی پس از بررسی نهایی نظرش را اعلام خواهد کرد.
وی به آماری از سرانه ورزش کشور اشاره کرد و گفت: شمار اماکن ورزشی متعلق به وزارت ورزش و جوانان حدود 10 هزار واحد است. اما در کنار آنها اماکن دیگری تحت پوشش نیروهای مسلح، وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و شهرداری نیز وجود دارد که اگر بخواهیم مجموعه آنها را در نظر بگیرم سرانه ورزش برای هر نفر سه تا چهار متر خواهد بود. البته این آمار دقیق نیست. به همین منظور در هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه تا ظرف شش ماه آینده آمار دقیقی در باره سرانه ورزشی اعلام شود.
وزیر ورزش و جوانان در باره برگزاری انتخابات فدراسیون های ورزشی که به صورت سرپرست اداره می شود، گفت: انتخابات پنج تا شش فدراسیون دیگر که به صورت سرپرست اداره می شود، به زودی برگزار می شود.
ورزشی** 9029**9250**
خبرنگار: گلی سفید زاده**انتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال