حضور گسترده مردم برزیل در مراسم تشییع جنازه تیم فوتبال چاپا کوئنسه

تهران – ایرنا – شهر چاپوکو برزیل روز شنبه شاهد حضور جمعیت 100 هزار نفری برای شرکت در مراسم تشییع جنازه تیم فوتبال آن شهر بود.

به گزارش ایرنا، اجساد 50 بازیکن، مربی و کارکنان تیم فوتبال چاپا کوئنسه برزیل روز شنبه برای انجام مراسم تشییع جنازه به موطن آنها رسید.
مقامات هواپیمایی کلمبیا روز پنجشنبه علت سقوط هواپیمای حامل فوتبالیست های این تیم برزیلی را بر فراز خاک کلمبیا، پایان یافتن سوخت آن اعلام کردند.
به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، مقامات هواپیمایی کلمبیا اعلام کردند، خلبان هواپیما لحظاتی قبل از سقوط آن با برج مراقبت فرودگاه فرودگاه سانتا کروز مکالمه ای کوتاه انجام داد که در آن از اتمام سوخت و از کار افتادن همه دستگاههای الکترونیکی هواپیما سخن گفته بود و پس از آن این هواپیما از رادار محو شد.
یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی «لامیا» (LAMIA) با 72 مسافر و 9 خدمه که از بولیوی عازم فرودگاه کلمبیا بود، صبح سه شنبه به وقت محلی در منطقه کوهستانی «ریونگرو» (Rionegro) در نزدیکی فرودگاه بین المللی «ماریا کوردوا» کلمبیا سقوط کرد.
در این سانحه هوایی 76 نفر جان خود را از دست دادند که بیشتر آنها اعضای تیم ملی فوتبال چاپا کوئنسه برزیل بودند.
همچنین در میان کشته شدگان سقوط این هواپیما، 20 خبرنگار ورزشی آمریکای لاتین نیز حضور داشتند.
فوتبالیست های برزیلی در این پرواز قرار بود برای انجام مسابقه فینال جام آمریکای جنوبی به شهر «مدلین» (Medellín) واقع در شمال کلمبیا بروند.
کنفدراسیون فوتبال آمریکای لاتین (CONMEBOL) پس از مطلع شدن از این سانحه هوایی از به تعویق افتادن این رقابت خبر داد.
در پی وقوع این سانحه هوایی، میشل تمر رئیس جمهوری برزیل سه روز عزای عمومی اعلام کرد.
شبد**2050**9122* مترجم: حمید شاملو* انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال