اهدای چهارمین جایزه دکتر امین به استاد مهندسی کامپیوتر صنعتی شریف

تهران- ایرنا- دکتر 'محمد قدسی' عضو هیات علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف به عنوان چهارمین برنده جایزه یک عمر دستاورد دکتر امین معرفی شد.

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، انجمن سوتا (انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف)، دکتر محمد قدسی استاد تمام دانشکده مهندسی کامپیوتر را به دلیل خدمات ارزشمند دانشگاهی به عنوان چهارمین برنده جایزه یک عمر دستاورد دکتر امین (2016) معرفی کرد.
مراسم اعطای این جایزه علمی ظهر امروز (13 آذرماه) با حضور جمعی از استادان و دانشجویان دانشکده مهندسی کامپیوتر صنعتی شریف برگزار شد.
این جایزه که به نام دکتر امین، معمار اصلی سیستم آموزشی دانشگاه صنعتی شریف نیز شناخته می شود، به فردی تعلق می گیرد که تمام عمر در راستای اعتلای دانشگاه صنعتی شریف فعالیت کرده و خدمات بسیار ارزنده ای به دانشگاه و دانشجویان این دانشگاه ارائه کرده است.
برندگان پیشین جایزه یک عمر دستاورد دکتر امین، دکتر سیاوش شهشهانی (2010)، دکتر سعید سهراب پور (2012) و دکتر رضا منصوری (2014) هستند.
محمد قدسی مدرک کارشناسی خود را در سال 1354 از دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد خود را در سال 1356 از دانشکده برق و علوم کامپیوتر دانشگاه برکلی در کالیفرنیا اخذ کرد و سال 1358 به عنوان مربی در دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف استخدام شد.
وی در سال 1363 برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و در سال 1368 مدرک دکتری خود را از دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا گرفت و همان سال به ایران بازگشت و به عنوان استادیار دانشکده تازه تأسیس مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف کار خود را دنبال کرد.
قدسی تاکنون مسوولیت ریاست دانشکده، معاونت تحصیلات تکمیلی و مدیر گروه نرم‌افزار دانشکده مهندسی کامپیوتر صنعتی شریف را عهده‌دار بوده است.
او در سال 1379 به سمت دانشیاری و در سال 1384 به مرتبه استادی در این دانشکده ارتقاء یافت و اکنون نیز در این دانشکده تدریس می‌کند.
قدسی کتاب های ارزشمند بسیاری را تالیف کرده و همزمان نزدیک به 200 پروژه تحقیقاتی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با نظارت وی انجام گرفته است.
علمی**1055**1834
دریافت کننده: زینب کارگر ** انتشار: ناهید شفیعی
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید
irnaelm@
https://telegram.me/irnaelm

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال