با حضور ایران؛

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایا در آنکارا افتتاح شد

آنکارا - ایرنا - نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدیه ای کشورها، امروز جمعه در آنکارا با حضور چهار غرفه از جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

به گزارش ایرنا ، در این نمایشگاه 30 کشور از جمله ایران ؛ هند ، قزاقستان، قرقیزستان، جمهوری آذربایجان و مقدونیه شرکت کرده اند.
جمهوری اسلامی ایران با چهار غرفه مهمان ویژه این نمایشگاه می باشد.
این نمایشگاه بصورت سالانه و در ماه دسامبر در محل نمایشگاه های بین المللی آنکارا برگزار شده و صنایع دستی، وسایل تزئینی و هدایای کوچک از شهرهای مختلف ترکیه و سایر کشورها در معرض دید و فروش علاقمندان قرار می گیرد.
چهار غرفه ایران که توسط بخش خصوصی دایر شده است از تابلو فرش های ابریشم و کرک ایران تا خاتم و میناکاری و صنایع دستی استان های آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان و فارس و هرمزگان را در معرض دید و فروش علاقمندان قرار داده است.
'رمزی چایر' مدیر نمایشگاه در مراسم افتتاحیه درخصوص برگزاری نمایشگاه و دعوت از هنرمندان کشورهای مختلف برای عرضه هنر و پیام دوستی و همبستگی سخن گفت.
'حسن صفرخانی' رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز با قرائت شعری از مولانا در زمینه هنر، هنر و هنرمندان را پرتوی از حسن الهی دانست و نگاه هنرمند را به هستی نگاه زیبا و محبت آمیز برشمرد.
وی افزود: امروز بیش از پیش نیازمند یکدیگر و نگاه هنرمندانه به اطراف و ملت های دیگر هستیم و می بایست با نگاه هنرمندان با جوامع دیگر ارتباط برقرار کرد. نگاهی که منادی صلح و دوستی و یکرنگی باشد.
وی با اشاره به حضور هنرمندان ایران در کنار سایر هنرمندان؛ ایران و ترکیه را دارای تمدن ؛هنر و هنرمندانی برجسته دانست و بر توسعه روابط فرهنگی و هنری بین ملت ها به ویژه ایران و ترکیه تاکید کرد و از برگزارکنندگان نمایشگاه و هنرمندان ایرانی تشکر و قدردانی کرد.
این نمایشگاه بمدت 10 روز در آنکارا پذیرای علاقمندان می باشد.
شبک/2011**1392**انتشار دهنده: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال