هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال؛

برتری دشوار پرسپولیس برابر ماشین سازی/ شکست صبا برابر استقلال در یک دیدار پرحاشیه

تهران – ایرنا – تیم پرسپولیس درآخرین دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر جمعه شب و با دشواری برابر تیم 10 نفره و قعرجدولی ماشین سازی به پیروزی رسید و استقلال تهران نیز روز گذشته دریک دیدار پرحاشیه از سد صبای قم گذشت.

به گزارش ایرنا؛ هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر روز گذشته با برگزاری دیدار تیم های گسترش فولاد تبریز و سپاهان اصفهان آغاز شد و شاگردان فراز کمالوند در یک دیدار برتر تیم خوب سپاهان برترین تیم رقابت های لیگ برتر را با نتیجه دو بر یک شکست دادند.
پس از این شکست شایعه برکناری عبدالله ویسی از تیم سپاهان قوت گرفت که البته این شایعات از سوی مسئولان تیم سپاهان رد شد.
در ادامه دیدارهای روز اول هفته دوازدهم تیم سایپا با نتیجه 2 برصفر مقابل مدافع عنوان قهرمانی شکست خورد و درپی آن حسین فرکی از سرمربیگری در تیم سایپا استعفا کرد و با این جمله که ' دیگر کاری از دست من برنمی آید' با نارنجی پوشان خداحافظی کرد.
اما درحساس ترین دیدار روز گذشته تیم استقلال تهران در یک دیدار جنجالی که درآن مربیان دو تیم با یکدیگر درگیری فیزیکی پیدا کردند با نتیجه 2 برصفر از سد تیم صبایی گذشت که دو هفته قبل برابر این تیم در جام حذفی درضربات پنالتی به پیروزی رسیده بود.
البته این تنها حادثه این دیدار نبود و با تصمیم داور این دیدار دو بازیکن صبا اززمین بازی خارج شدند که این مساله با اعتراض کادرفنی و بازیکنان تیم صبای قم همراه بود.
به هرحال این دیدار می توانست جزءو دیدارهای مطلوب لیگ برتر باشد اما با این حواشی جذابیت های آن کاهش پیدا کرد و حاشیه جای متن را گرفت.
اما مهم ترین اتفاق روز گذشته شکست غیر منتظره 4 بر2 تیم نفت تهران برابر تیم فولاد خوزستان بود، این دیدار که تا دقیقه 85 با تساوی یک بریک دنبال می شد در حال اتمام بود که با سه گل تیم فولاد و یک گل تیم نفت نتیجه تساوی یک بر یک با نتیجه 4 بر2 تمام شد و علی دایی پس ازباخت تیمش از شاگردان گلایه کرد و گفت: ما درست از جاهایی گل خوردیم که در تمرینات راجع به آن به بازیکنانم هشدار داده بودم تیم فولاد مهاجمان سرعتی داشته و در ضد حملات تیم نفت را غافلگیر کردند.
امروز جمعه و در دومین روز از هفته دوازدهم نیز ابتدا تیم تراکتورسازی صدر نشین برابر تیم پدیده مشهد با تساوی یک بریک متوقف شد،نتیجه ای که با توجه به اظهارات امیرقلعه نویی پیش از برگزاری این دیدار بی ربط هم نبود.
قلعه نویی تیم پدیده را گربه سیاه تراکتورسازی در سال های اخیرخوانده و همین مساله امروز بازهم گریبان گیر تیمش شد.
درادامه تیم صنعت نفت آبادان در مشهد دست به کار بزرگی زد و برابر تیم سیاه جامگان به رهبری خداداد عزیزی به پیروزی رسید و گام بلندی درجدول رده بندی برداشت.
هم اکنون تیم صنعت نفت آبادان با 16 امتیازدر رده هشتم قرار دارد.
در دیگر دیدار امروز تیم ذوب آهن با هت تریک مرتضی تبریزی برابر شاگردان مجید جلالی در پپکان به پیروزی رسیده و جای تیم استقلال در رده چهارم جدول رده بندی را گرفت.
در آخرین دیدار این هفته اما تیم پرسپولیس برابر تیم قعر جدولی ماشین سازی تبریز قرار گرفت و درحالیکه که بازهم مهاجمان این تیم بویژه مهدی طارمی گل نزن، فرصت های متعدد گلزنی را از دست دادند با تنها گل وحید امیری به پیروزی رسید و به صدر جدول رده بندی لیگ برتر بازگشت.
نتایج کامل رقابت های هفته دوازدهم:
*پنجشنبه، یازدهم آذرماه
گسترش فولاد تبریز 2 – سپاهان اصفهان یک
سایپا صفر – استقلال خوزستان 2
صبای قم صفر – استقلال تهران 2
فولاد خوزستان 4 - نفت تهران 2
*جمعه، دوازدهم آذرماه
تراکتورسازی یک – پدیده مشهد یک
سیاه جامگان صفر – صنعت نفت آبادان یک
ذوب آهن اصفهان 3 - پیکان صفر
پرسپولیس یک – ماشین سازی صفر
جدول رده بندی لیگ برتر:
1- پرسپولیس/12 بازی/ 26 امتیاز
2-تراکتورسازی/12 بازی/24 امتیاز
3-نفت تهران/12 بازی/19 امتیاز
4- ذوب آهن /12بازی/ 18 امتیاز
5- استقلال تهران /12بازی/ 18 امتیاز
6- فولاد خوزستان/12 بازی/ 16 امتیاز
7- پیکان تهران /12بازی/16امتیاز
8- صنعت نفت آبادان /12بازی/ 16 امتیاز
9- استقلال خوزستان /12بازی/15 امتیاز
10- سپاهان اصفهان /12بازی/ 15 امتیاز
11- پدیده مشهد/12بازی/ 15 امتیاز
12- گسترش فولاد/12بازی/13 امتیاز
13- سیاه جامگان / 12 بازی/ 11امتیاز
14- صبای قم /12 بازی/ 9 امتیاز
15- سایپا /12 بازی/ 9 امتیاز
16 - ماشین سازی/12/ بازی/ 6 امتیاز
ورزشی.**9144**
خبرنگار:سعید قهرمانی* انتشار دهنده: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال