در ملاقات مدیرکل سازمان ورزش پاکستان با رایزن فرهنگی ایران تاکید شد

پاکستان، علاقه مند به استفاده از توانمندی های ایران در حوزه ورزش بانوان

اسلام - آباد - ایرنا - مدیرکل سازمان ورزش پاکستان برای تقویت همکاری های ورزشی کشورش با ایران به ویژه استفاده از توانمندی و قابلیت های بالای ورزش بانوان در ایران با هدف تقویت ورزش بانوان در پاکستان، تاکید کرد کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'اختر نواز گنجرا' روز سه شنبه در ملاقات با 'شهاب الدین دارایی' رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، خواستار فراهم شدن مقدمات لازم برای اعزام مربیان، داوران، مربیان بدنساز و کادر پزشکی ورزشی پاکستان به ویژه در حوزه ورزش بانوان به ایران با هدف شرکت در دوره های آموزشی و کسب مهارت های لازم، شد.
طرف ایرانی نیز در این ملاقات ضمن اعلام آمادگی برای انجام هماهنگی لازم به منظور سفر هیاتی از سازمان ورزش پاکستان به ایران، پیشنهاد کرد، هیاتی از این سازمان ابتدا به استان خراسان رضوی اعزام شود تا ضمن مشاهده و بررسی امکانات و توانمندی های ورزشی این استان و ملاقات با مدیرکل ورزش استان خراسان رضوی، در خصوص زمینه های همکاری های ورزشی با این استان از جمله اعزام مربیان رشته های ورزشی مورد نظر، داوران، مربیان بدنساز و کادر پزشکی ورزشی، با مسئولان ذیربط در این استان گفت و گو کنند.
رایزنی فرهنگی کشورمان در پاکستان همچنین پیشنهاد کرد طرف پاکستانی تیم هایی از برخی رشته های ورزشی بانوان این کشور در رشته های مختلف را به خراسان رضوی اعزام کند تا همزمان با انجام شدن روند گفت و گوها برای ایجاد زمینه های همکاری، چند بازی تدارکاتی و دوستانه میان تیم های پاکستانی و ایرانی برگزار شود.
مدیرکل سازمان ورزش پاکستان ضمن استقبال از پیشنهاد طرف ایرانی، برای اعزام هیاتی به خراسان رضوی با هدف انجام گفت و گو با مسئولان ورزشی این استان اعلام آمادگی کرد و گفت که بعد از انجام این سفر، این امکان نیز وجود خواهد داشت تا تیم های پاکستانی برای انجام بازی های دوستانه یا تدارکاتی به ایران اعزام شوند تا تیم های ایرانی به پاکستان سفر کنند.
دو طرف همچنین در خصوص تبادل هیات های ورزشی برای شرکت در مسابقات مختلفی که به مناسبت روزهای ملی دو کشور برگزار می شود، توافق کردند.
مدیر کل سازمان ورزش پاکستان ورزش بانوان ایران را بهترین الگوی ورزش بانوان در میان سایر کشورهای مسلمان دانست و گفت پاکستان علاقه مند به الگو برداری از مدل ورزش بانوان ایران به عنوان یک نمونه عالی فعالیت های ورزشی بانوان در جوامع اسلامی است.
شهاب الدین داریی نیز ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت های اجتماعی و فرهنگی زنان در ایران از جمله فعالیت های ورزشی و پیشرفت ها و افتخاراتی که زنان ایران زمین در رشته های مختلف ورزشی در مهم ترین میادین و رقابت های بین المللی کسب کرده اند، گفت: پیشرفت و افتخار آفرینی بانوان ورزشکار ایرانی در عرصه های بین المللی بیانگر این واقعیت است که برخلاف برخی تبلیغات منفی، اسلام مانعی در برابر فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی زنان نیست.
آساق**1723 - انتشار دهنده: محمدرضا منافی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال