رشته کونگ فو در آستانه ثبت جهانی با نام ایران

رشت - ایرنا - نایب رئیس فدراسیون کونگ فو از ثبت جهانی این رشته رزمی خبر داد وگفت: قرار است این رشته رزمی با نام کونگ فو توآی و با اصالت کشور ایران به ثبت جهانی برسد.

محسن باقرزاده یکشنبه شب در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت افزود: این رشته با نام کونگ فو توآی و با حضور 27 کشور قاره کهن به ثبت آسیایی رسیده و قرار است از روز 17 آذر ماه جاری با حضور 24 کشور جهان با نام ایران و با آرم سیمرغ ایرانی به ثبت جهانی برسد.
این مسئول ادامه داد : البته نام کونگ فو توآی منظور سبک توآی نیست بلکه توآی مخفف چهار کلمه تمرکز ، ورزش ، آرامش و یکرنگی است که روی این رشته نامگذاری کرده ایم و با نام کشور عزیز ما ایران به ثبت جهانی خواهد رسید و در برگیرنده همه سبک های مجموعه فدراسیون است.
وی بیان کرد: البته اسناد تاریخی معتبری در ایران وجود دارد که رشته های رزمی بیش از سه هرار و 500 سال در ایران سابقه دارد و رشته رزمی کونگ فو نیز متعلق به ایران است و امیدواریم که با نام ایران به ثبت جهانی نیز برسد .
باقرزاده خاطرنشان کرد: هدف ما این است که کونگ فو به وحدت ، یکدلی و یکرنگی برسد و یک رشته رزمی قوی را شاهد باشیم که مهمترین هدف ما پس از به ثبت رسیدن جهانی این رشته با نام ایران ، رشد و اعتلای روزافزون این رشته است .
نایب رئیس فدراسیون کونگ فو اضافه کرد: کونگ فو و هنرهای رزمی 22 سبک دارد و که منشا و مبدا همه آنها کشور ایران است و تمامی سبک ها برای فدراسیون ارزشمندهستند .
وی اضافه کرد: هم اکنون حدود 80 هزار ورزشکار به طور سازمان یافته در رشته رزمی کونگ فو در سطح کشور فعالیت دارند که به طور حتم تعداد افرادی در این رشته مشغول به ورزش هستند بیش از رقم می باشد و هدف ما این است که با ترویج و گسترش این رشته رزمی ، تعداد ورزشکاران را نیز افزایش دهیم.
این مسئول افزود : سال گذشه در رقابت های قهرمانی آسیا مقام نخست را کسب کردیم و هدف ما این است که با تمام توان در مسابقات آسیایی سال آینده نیز شرکت و عنوان قهرمانی خود را تکرار کنیم .
انتخابات ریاست هیات کونگ فو و هنرهای رزمی گبلان عصر یکشنبه در رشت برگزار شد که در پایان ، مجید مهروانی با کسب 9 رای از 16 آرای ماخوذه ، به عنوان رئیس جدید این هیات در گیلان انتخاب شد.
خبرنگار: حسین مجرد**انتشار : نصراله ابراهیمی
7285/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال