عملکرد ضعیف دختران نوجوان و جوان کاراته ایران در قهرمانی آسیا

تهران - ایرنا - دختران نوجوان و جوان کاراته ایران در بخش کومیته با کسب یک مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز به کار خود در پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا پایان داده تا عملکرد ضعیفی را نسبت به دوره گذشته خود از جای بگذارند.

به گزارش گروه ورزشی ایرنا، پانزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی رده های سنی آسیا از امروز (جمعه 5 آذرماه) به میزبانی اندونزی آغاز شد که دختران نوجوان و جوان ایران به مصاف رقبای خود رفته و با مدال طلای «مبینا حیدری»، 2 نقره «لیلا برجعلی» و «آتوسا رضایی جو» و 2 مدال برنز «سارا بهمن یار» و «شقایق واحدی» به کار خود پایان دادند.
این درحالی است که تیم کشورمان در دوره گذشته این پیکارها که در مالزی برگزار شد به سه مدال طلا، یک نقره و 2 برنز رسیده بود.
در رقابت های امروز و در رده سنی نوجوانان، در وزن به اضافه 54کیلوگرم «مبینا حیدری» پس از استراحت در دور نخست، موفق شد حریفانی از ژاپن و چین تایپه را شکست دهد و راهی دیدار فینال شود. وی در دیدار فینال برابر کاراته کای کشور اندونزی 8 بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.
در وزن منهای 47 کیلوگرم، «لیلا برجعلی» با غلبه بر حریفانی از سریلانکا، قزاقستان و ازبکستان، در دیدار فینال مقابل حریف ژاپنی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
«عارفه طهماسبی» در وزن منهای 54 کیلوگرم، ابتدا نماینده سریلانکا را از پیش رو برداشت و در ادامه مقابل کاراته کای قزاقستانی نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.
در رده سنی جوانان و در وزن به اضافه 59 کیلوگرم، «آتوسا رضایی جو» حریفانی از چین و ژاپن را برد و به فینال رسید، اما به حریف قزاقستانی باخت و به مدال نقره دست یافت.
در وزن منهای 48 کیلوگرم «سارا بهمن یار» کاراته کاهای قزاقستان و ازبکستان را برد و در دیدار سوم مغلوب نماینده ژاپن شد.
با راهیابی کاراته کای ژاپنی به دیدار فینال بهمن یار هم در جدول شانس مجدد برابر نماینده کشور ماکائو با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید و مدال برنز را از آن خود کرد.
در وزن منهای 53 کیلوگرم، «شقایق واحدی» در دیدار نخست حریف نپالی را برد و در مبارزه دوم مقابل نماینده چین تایپه نتیجه را واگذار کرد تا در شانس مجدد مقابل کاراته کایی از ازبکستان 11 بر یک به برتری رسیده و به مدال برنز برسد.
در وزن منهای 59 کیلوگرم «شبنم واحدی» مقابل نماینده قزاقستان شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.
رقابت های کاراته قهرمانی آسیا شنبه و یکشنبه ادامه می یابد که پسران رده سنی نوجوان و جوانان ایران و همچنین پسران و دختران رده سنی امید ایران به مصاف حریفان خود می روند.
ورزشی**3783**1440
خبرنگار: امیرمیرزاییان**انتشار: گلشن

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال