رئیس فراکسیون زنان در مجلس:

اغلب مردان رفتارهای خشونت آمیز نسبت به زنان را نمی شناسند

مشهد- ایرنا- رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: در بسیاری از موارد مردان نمی دانند که برخی رفتارهایشان با زنان نوعی خشونت علیه آنان به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، پروانه سلحشوری پنجشنبه شب در همایش امنیت زنان، صلح و آبادانی در مشهد افزود: مساله مهم برای زنان، امنیت و چگونگی تامین امنیت برای آنان است و مبارزه با خشونت نیز برای تامین امنیت زنان می باشد.
وی بیان کرد: برای کاهش خشونت علیه زنان در جامعه باید همگان با یکدیگر مشارکت کرده و جامعه را به سوی یک جامعه متعالی پیش ببرند.
وی گفت: خشونت علیه زنان علاوه بر امنیت جامعه، سلامت آن را نیز مورد تهدید قرار می دهد و باعث تحمیل هزینه های هنگفت به جامعه می شود.
سلحشوری افزود: حفظ بنیان خانواده با حفظ کرامت و شخصیت زن میسر می شود لذا تحقیر، سرزنش و خشونت های فیزیکی تنها زنان را آزرده نمی سازد بلکه جامعه را از بین می برد و به پویایی مردان جامعه هم لطمه می زند.
وی اظهار کرد: اولین و مهمترین راهکار برای کاهش خشونت علیه زنان، در روابط بین زن و مرد نهفته است زیرا بدون کمک و حمایت مردان، کاهش خشونت علیه زنان میسر نخواهد بود.
وی گفت: در کشورهای پیشرفته برای کاهش خشونت علیه زنان برنامه جامعی برای مردان تدوین شده و مردان تاثیرگذار جامعه اعم از استادان، سیاستمداران، اقتصاد دانان و امثال آن در کارگاه های آموزشی حضور می یابند تا با انوع خشونت علیه زنان و چگونگی رفع آنها آشنا شوند.
این نماینده مجلس افزود: مردان آموزش دیده متولی آشنا کردن سایر مردان با خشونت ها در جامعه می باشند و ضمن ایفای نقش حامیان زنان، فعالانی می شوند که زنان را به حقوقشان می رسانند.
وی اظهار کرد: جامعه به کرامت دست نمی یابد مگر آنکه زن به کرامت دست پیدا کند لذا باید نگرش ها تغییر کند.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال