مدیرفنی تیم تکواندو نوجوانان: همراه نبودن سرمربی تاثیر منفی داشت/ عملکرد عالی دختران

تهران - ایرنا - مدیر فنی تیم تکواندوی نوجوانان، گفت: صادر نشدن روادید کانادا برای من و سرمربی تیم پسران، تاثیر منفی زیادی روی عملکرد تیم پسران ایران در رقابت های جهانی داشت.

«محمدرضا زوار» در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: متاسفانه کانادا میزبان مسابقات جهانی نوجوانان برای من و «وحید عبدالهی» سرمربی تیم پسران با وجود تلاش فراوان فدراسیون ایران روادید صادر نکرد.
وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری مسابقات، توسعه صلح و دوستی بین کشورهاست، توضیح داد: همراه نبودن سرمربی اتفاقی نادر بود که بر عملکرد تیم پسران ایران تاثیر منفی داشت. هرچند هر روز از تهران با نفرات و مربیانی که اعزام شده بودند، صحبت می کردیم، اما از راه دور نمی توان تاثیر چندانی داشت.
مدیرفنی تیم نوجوانان ایران، گفت: فدراسیون تکواندو ایران از کمیته برگزاری شکایت کرده است و مسئولان می توانستند تیم ایران را اعزام نکنند،اما تیم های ایران راهی کانادا شدند و تیم دختران با عملکردی عالی به قهرمانی رسید.
وی افزود: در بخش پسران نیز از هوگوپشان اوزان سنگین انتظار بیشتری می رفت و حتی می توانستیم نایب قهرمانی را کسب کنیم.
زوار با اشاره به اینکه نایب قهرمانی مجموع دو بخش دختران و پسران برای نخستین بار برای ایران به دست آمد، گفت: تکواندوی ایران با برنامه ریزی های انجام شده، پشتوانه خوبی دارد و امسال نیز این مساله در رقابت های جهانی کانادا، ثابت شد.
وی که سال ها سرمربی تیم نوجوانان ایران بوده است در خصوص ارتباطش با کادر فنی این تیم، گفت: مدیر فنی و سرمربی هرکدام فلسفه ای دارد و من در این مدت هرچه در توان داشتم در اختیار کادر فنی قرار دادم.
زوار گفت: کانادا اعلام کرد که تنها برای نفرات فیکس روادید صادر می کند و اسامی آنان باید 45 روز قبل از آغاز پیکارها اعلام شود که همین امر هم سبب شد تا برخی تکواندوکاران ایران پس از قطی شدن حضورشان در ترکیب اصلی، شرایط همیشگی را نداشته و با خیالی آسوده تمرین کنند.
مدیر فنی تیم ایران، توضیح داد: شرایط سنی نوجوانان با بزرگسالان متفاوت است و فیکس شدن زودهنگام، می تواند تاثیر منفی داشته باشد.
رقابت های تکواندوی نوجوانان جهان در حالی به میزبانی کانادا برگزار شد که دختران ایران به قهرمانی جهان رسیدند و تیم پسران نیز چهارم شد.
«محمدرضا زوار» مدیرفنی و «وحید عبدالهی» سرمربی تیم پسران ایران به دلیل صادر نشدن روادید از سوی کشور میزبان نتوانستند تیم ایران را این رقابت ها همراهی کنند.
ورزشی**3783**1379
خبرنگار: امیر میرزاییان، انتشار دهنده: هادی افتخاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال