وزیر ورزش: دباغ در هر سنگری منشاء خدمت و اثر بود

تهران - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان در پیامی درگذشت «مرضیه حدیدچی دباغ» را تسلیت گفت و تاکید کرد که وی در هر سنگر و جایگاهی منشا خدمت و اثر بود.

به گزارش ایرنا، «مسعود سلطانی فر» با صدور پیامی، درگذشت «مرضیه حدیدچی دباغ» بانوی انقلابیِ و از پیشگامان مبارزه با رژیم ستم شاهی را تسلیت گفت.
متن پیام وزیر ورزش و جوانان به قرار زیر است:
انالله و اناالیه راجعون
درگذشت بانوی مومنه، مبارز، انقلابیِ و از پیشگامان مبارزه با رژیم ستم شاهی ،سرکار خانم حدیدچی دباغ را به خانواده محترم، دوستان و همرزمان ایشان تسلیت میگویم.
این بانوی شجاع، با اخلاص، مدیر و مدیر کارنامه بسیار درخشانی در مبارزه و مقاومت داشت و پس از پیروزی انقلاب نیز درهر جایگاه و سنگری از دانشگاه تا مجلس و مسئولیت های لشکری و کشوری، منشا خدمت و اثر بود تا توانایی زنان مسلمان را به عنوان مدیرانی کارآمد به منصه ظهور برساند.
اینجانب درگذشت این بانوی مجاهد را تسلیت گفته برای آن فقیده سعیده غفران و رضوان الهی را از درگاه خداوند متعال طلب می‌کنم.
مرحومه دباغ از زندانیان سیاسی، فعال مبارز مسلحانه با حکومت پهلوی قبل از انقلاب ایران و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و از بنیان‌گذاران سپاه پاسداران است.
وی در سال 1318 در همدان بدنیا آمد، سه دوره نماینده مردم تهران و همدان در مجلس شورای اسلامی بود . همچنین در سال های اخیر از اعضای شورای مرکزی جمعیت زنان انقلاب اسلامی و مدرس واحد معارف اسلامی دانشگاه علم و صنعت بود.
مرحومه دباغ که نشان ایثار داشت به همراه آیت الله جوادی آملی و محمد جواد لاریجانی یکی از سه نماینده‌ای بود که پیام امام خمینی (ره) را به گورباچف رساند.
ورزشی(1)**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال