مقدماتی جام جهانی فوتبال؛ جادوی «مسی» ناجی آرژانتین شد

تهران - ایرنا- «لیونل مسی» با درخشش خود موجب برتری تیم ملی آرژانتین مقابل کلمبیا در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 را فراهم کرد و به شرایط نابسامان این تیم پایان داد.

به گزارش ایرنا، بامداد چهارشنبه و در هفته دوازدهم از مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در منطقه آمریکای جنوبی، تیم ملی آرژانتین که هفته های سختی را پشت سرگذاشته بود، در دیداری حساس از کلمبیا پذیرایی کرد و به برتری قاطع سه بر صفر دست یافت.
آرژانتین با کسب این پیروزی ارزشمند 19 امتیازی شد و به رتبه پنجم رسید و کلمبیا نیز 18 امتیازی باقی ماند.
آرژانتین پس از شکست سه بر صفر مقابل برزیل که تداوم نتایج ضعیف اخیرش بود در شرایط خوبی قرار نداشت و برای پایان دادن به ناکامی ها، تنها به پیروزی مقابل کلمبیا می اندیشید.
در دقیقه دهم، میزبان صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که «لیونل مسی» با شوتی مهار نشدنی گل نخست را برای این تیم به ثمر رساند.
در دقیقه 22، حرکت پابه توپ «لیونل مسی» و ارسال وی سبب شد تا «لوکاس پراتو» با ضربه سر تماشایی، دومین گل میزبان را به ثمر برساند تا ورزشگاه «دل بیسنترناریو» را غرق در شادی کند.
در سایر دقایق نیمه نخست، بازیکنان آرژانتین روش محتاطانه ای را در پیش گرفتند و با برتری 2 بر صفر به رختکن رفتند.
در نیمه دوم تلاش بازیکنان کلمبیا برای جبران نتیجه ثمری نداشت و آرژانتین به خوبی از اندوخته خود محافظت کرد.
در دقیقه 84، مسی بار دیگر با نبوغ بالای خود توپ را در دهانه دروازه کلمبیا به «آنخل دی ماریا» رساند و این بازیکن سومین گل آرژانتین را به ثمر رساند تا از انتقادهای اخیر رهایی پیدا کند.
در دیدار همزمان، شیلی در «سانتیاگو» میزبان اروگوئه بود و به برتری سه بر یک رسید تا 20 امتیازی شود و اروگوئه نیز 23 امتیازی باقی ماند.
پیش از این، اکوادور با کسب برتری سه بر صفر مقابل ونزوئلا، 20 امتیازی شد و بولیوی با یک گل از سد پاراگوئه گذشت تا به امتیاز هفتم خود برسد.
از ساعت ساعت 5 و 45 دقیقه، تیم ملی برزیل در شهر «لیما» میهان پرو خواهد بود.
10 تیم حاضر در رقابت های منطقه آمریکای جنوبی، در یک گروه به صورت رفت و برگشت به مصاف هم می روند که در پایان چهار تیم به صورت مستقیم راهی جام جهانی می شوند و تیم پنجم به مرحله پلی آف راه پیدا می کند.
شبد** 3783**9122
خبرنگار: امیر میرزاییان** انتشار دهنده : مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال