تیمورزاده و ارجمند ناشران برگزیده جشنواره کتاب سال دانشجویی شدند

تهران - ایرنا - انتشارات تیمورزاده و ارجمند به دلیل همراهی و همگامی مؤثر در انتشار آثار دانشجویی، برگزیده بیست و سومین جشنواره کتاب سال دانشجویی شدند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم اختتامیه بیست و سومین جشنواره کتاب سال دانشجویی روز سه شنبه با حضور دکتر مسعود پزشکیان ، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ،‌ سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید غلامی جلیسه مدیرعامل خانه کتاب و جمعی از مسئولان جهاد دانشگاهی برگزار شد.
در این مراسم از دانشجویان برگزیده و تقدیری در جشنواره تجلیل شد.
نام دو انتشاراتی نیز به عنوان ناشران فعال که بیشترین کتاب را در رابطه با این جشنواره منتشر کردند، در میان برگزیدگان بود.
فرهاد تیمورزاده مدیر انتشارات تیمورزاده در این مراسم گفت: آرامش و امنیت، لازمه توسعه فرهنگی است که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در تعامل با معاونت فرهنگی وزارت ارشاد به آن رسیده ایم.
وی افزود: اما آنچه صنف ناشران و بلکه تمامی صنوف را آزار می دهد و آرامش را از فضای کسب و کار آنها می گیرد، قوانین دست و پاگیر سازمان تامین اجتماعی و تفسیرهای سلیقه ای از آن است که از سال 1354 بازنگری اساسی نشده است. بنابراین به عنوان نماینده این صنف پیشنهاد بازنگری کامل قوانین تأمین اجتماعی و در گام اول توقف اجرای ماده 50 قانون تامین اجتماعی را دارم.
تیمورزاده اضافه کرد: در صورت رفع این مساله، باقی مشکلات نظیر گرانی کاغذ و تولید و فروش کتاب را خود ناشران می توانند حل و فصل کنند اما با این سازمان کسی نمی تواند کنار آید.
وی پیشنهاد کرد طرح تخصیص کاربری فرهنگی نیز در شورای شهر مورد بازنگری واقع شود.
به گفته تیمورزاده، تا این طرح به سمتی سوق پیدا نکند که بتوان از املاک و آپارتمان های مسکونی مناسب با هدف توسعه ویترین و کتابفروشی ها بهره برداری کرد، نباید انتظار توسعه مطلوب در این حوزه را داشت هرچند رد پای تامین اجتماعی نیز در این طرح به چشم خواهد خورد چرا که اگر علاقمندانی به تأسیس کتابفروشی مبادرت ورزند باز هم با برخوردهای سلیقه ای تأمین اجتماعی از کرده خود پشیمان شده و این کارگاه ها دوام نخواهند آورد .
وی ادامه داد: هفته کتاب فرصت خوبی بود تا دولت برای ترویج و تشویق به کتاب خوانی در این حوزه پیشقدم شود و طرح تخصیص 30دقیقه مطالعه در ابتدای ساعت کاری را اجرایی کند. صرف این زمان به مطالعه نه تنها به کار لطمه ای نمی زند بلکه اگر به خوبی اجرا شود، آثار مثبت و مبارکی را در میان مدت و بلند مدت در بهبود عملکرد سازمان ها به دنبال خواهد داشت.
وی با بیان اینکه بازدهی و ساعت کار مفید در سازمان های دولتی و حتی خصوصی پایین است، خاطر نشان کرد: مطالعه در محیط کار باعث می شود افراد از نظر فکری و فرهنگی ارتقا یابند و با افزایش دانش و آگاهی شاهد ارتقاء کمی و کیفی عملکرد سازمانی آنان نیز باشیم.
تیمورزاده با بیان اینکه همه کارکنان کتابفروشی، انبار و دفتر مرکزی این انتشارات 30 دقیقه فرصت اختصاصی مطالعه کتاب در ابتدای ساعت کاری خود را دارند گفت: کتاب های موردنظر آنان را برایشان خریداری و هدیه می کنیم تا مطالعه کنند.
وی گفت: می توان این طرح را در آغاز حتی به صورت هفته ای یک یا دوبار نیز در سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی اجرا کرد. بنابراین انتظار است این کار در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که خود متولی کتاب و کتابخوانی است، آغاز شود و کم کم به سایر نهادها تسری یابد.
به گفته تیمورزاده، اجرایی کردن این کار قطعا دشواری های خاص خود را دارد، اما شایسته است گام های نخست آن به وسیله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برداشته شود.
فراهنگ ** 1880 ** 1823 ** خبرنگار: پروین اروجی* انتشار دهنده: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال