دبیر کمیته اضطرار آلودگی هوای پایتخت:

مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهر تهران، چهارشنبه تعطیل است

تهران - ایرنا - دبیر کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران گفت: براساس مصوبه این کمیته، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی شهر تهران، فردا (چهارشنبه 26 آبان) در نوبت صبح و عصر تعطیل هستند.

ناصر مهردادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درهمین ارتباط مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان های استان تهران بجز سه شهرستان دماوند، فیروزکوه و پردیس نیز فردا تعطیل هستند.
وی اظهار کرد: تمامی مصوبات روز گذشته کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران نیز برای فردا پابرجاست.
کیفیت هوای تهران طی هفته گذشته برای گروههای حساس ناسالم بوده است که در دو شبانه روز گذشته شاخص کیفی هوا به بیش از 150 رسید و در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، کیفیت هوای تهران پس از دو روز شرایط ناسالم برای همه افراد، امروز با کاهش میزان آلاینده در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.
با توجه به افزایش میزان آلودگی هوا، کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوای پایتخت در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه در استانداری تهران برگزار شد.
براساس مصوبات این کمیته مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی شهر تهران و تمامی شهرستان های استان بجز دماوند، فیروزکوه و پردیس در روزهای دوشنبه و سه شنبه تعطیل شدند.
براساس مصوبه این کمیته، تنها خودروهای دارای مجوز طرح ترافیک می توانند امروز وارد محدوده زوج و فرد شوند و زمان اجرای این طرح نیز از ساعت 17 به 19 افزایش می یابد.
سایر مصوبات این کمیته شامل توقف فعالیت معادن شن و ماسه آبرفتی غرب تهران تا عادی شدن وضعیت هوا، لغو ورزش های همگانی در پارک ها و مجموعه های ورزشی پایتخت، تشدید برخورد با خودروهای دودزا شامل خودروهای دولتی و غیردولتی و تشدید برخورد با موتورسواران دودزا و آلوده کننده شهر تهران است.
عدم بکارگیری خودروهای دودزا در اتوبوسرانی، توقف فعالیت های عمرانی آلوده کننده توسط شهرداری تهران، استفاده حداکثری از ظرفیت حمل و نقل عمومی شهر بویژه مترو و اتوبوسرانی، استقرار تیم های اورژانس در میادین اصلی شهر و اطلاع رسانی مناسب از طریق رسانه ها و صدا و سیما در زمینه توصیه های مراقبتی آلودگی هوای تهران از دیگر مصوبات این کمیته بود.
اداره کل هواشناسی استان تهران پیش بینی کرده که به دلیل پایداری جوی، غلظت آلاینده ذرات معلق در هوای پایتخت برای روز چهارشنبه افزایش یابد.
* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: مسعود گودرزی - انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام**2079//1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال