رئیس جشنواره بین المللی فیلم یونان: آماده همکاری های هنری با ایران هستیم

آتن- ایرنا- رئیس جشنواره بین المللی فیلم یونان در دیدار رایزن فرهنگی ایران گفت: از توسعه همه جانبه همکاری های هنری با جمهوری اسلامی ایران استقبال می کنیم.

به گزارش ایرنا از تسالونیک: خانم' الیز زلندو' رئیس جشنواره فیلم بین المللی فیلم یونان روز شنبه در دیدار با رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط دیرینه ایران و یونان و درخشش هنر سینمای ایران در جهان، گفت: سینمای ایران یکی از بهترین هاست و ما آماده همکاری همه جانبه هنری و فرهنگی با کشور شما هستیم.
رئیس جشنواره بین المللی فیلم تسالونیک یونان افزود: هنرمندان حوزه سینمای ایران در سه دهه اخیر فیلم های بسیار خوب و ارزشمندی را به جهان ارایه کرده اند و در حال حاضر سینمای ایران به یکی از بهترین ها در عرصه سینما مبدل شده است.
وی اظهار کرد : جشنواره بین المللی فیلم تسالونیک دارای امکانات فراوانی است و ما علاوه بر برگزاری برنامه جشنواره سالانه بین المللی، دارای برنامه های فراوان دیگر هنری در طول سال هستیم و می توانیم همکاری های خود را در تمام زمینه های هنری و فرهنگی توسعه دهیم.
'علی محمد حلمی' رایزن فرهنگی کشورمان که برای شرکت در پنجاه و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم تسالونیک یونان به شهر تسالونیک سفر کرده است ، با اشاره به دستاورد های مهم سینمای ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: ما دارای توانایی فراوانی هستیم و می توانیم در برگزاری برنامه های هنری و فرهنگی و به خصوص اکران فیلم همکاری های خوبی داشته باشیم.
رایزن فرهنگی کشورمان در ادامه افزود: ملت متمدن جمهوری اسلامی ایران ویونان از دوران باستان تا کنون خدمات ارزنده هنری و علمی به جهان ارایه کرده اند که متاسفانه شهروندان دو کشور از این همه دستاوردها، به خوبی اطلاع ندارند، بنابراین همکاری ها در این زمینه باعث خواهد شد که این دو ملت با فرهنگ های غنی و بی نظیر یکدیگر بیش از پیش آشنا شوند.
شبد **اروپام**462** 1528 **9122 ** انتشار دهنده : مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال