مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص پاداش آخر خدمت کارکنان دولت

کرج - ایرنا - نائب رئیس کمیسیون تلفیق مجلس گفت: میزان پاداش آخر خدمت کارکنان دولت در این کمیسیون 7 برابر حداقل حقوق پایه به تصویب رسید.

محمود بهمنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ضریب پاداش آخر خدمت کارکنان دولت از 5 به 7 برابر افزایش یافت.
وی اظهار داشت: بر اساس همین مصوبه مقرر شد تا 7 برابر میزان حقوق پایه کارمندان دولت در هر سال در سنوات خدمت کارکنان ضرب و میزان پاداش آخر خدمت مشخص شود.
بهمنی با اشاره به اینکه این طرح در کمیسیون تلفیق تصویب شده، گفت: این طرح باید به صحن علنی مجلس رفته و در آن جا نیز به تصویب برسد و در نهایت شورای نگهبان آن را تایید کند.
وی اضافه کرد: با اجرای این طرح میزان پاداش آخر خدمت کارکنان دولت از مدیر عامل گرفته تا کارمندان یکسان سازی می شود در حالیکه قبل از این فاصله پاداش آخر خدمت بین این دو گروه خیلی زیاد بود.
نائب رئیس کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه قانون خدمات کشوری کم کم در حال پیاده شدن است، افزود: برای افرادی که قبل از این نیز بازنشسته شده اند هم بایستی فکری کرد زیرا یک بازنشسته نمی تواند امروز با یک میلیون و 200 هزار تومان زندگی خود را اداره کند.
بهمنی همچنین به موضوع بازنشستگی کارمندان با 60 سال سن و 35 سال سابقه کار اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز در مجلس به تصویب نرسیده است.
6156/1535خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشار دهنده:داریوش غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال