وزیر بهداشت: نوسازی تخت های بیمارستانی نیازمند هزاران میلیارد ریال اعتبار است

شیراز- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه بیش از نیمی از تخت های بیمارستانی کشور فرسوده است، گفت: نوسازی این تخت ها نیازمند هزاران میلیارد ریال اعتبار است که تامین آن به تنهایی از عهده دولت بر نمی آید و در این زمینه به کمک نیک اندیشان عرصه سلامت نیاز داریم.

به گزارش ایرنا سید حسن قاضی زاده هاشمی، عصر سه شنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی بیمارستان 700 تختخوابی منطقه میانرود شیراز در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: برای ساخت و بهره‌برداری از هر تخت بیمارستانی به حدود چهار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که بی شک مشارکت نیک اندیشان عرصه سلامت در این بخش می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.
وی اضافه کرد: کمبود تخت های بیمارستانی در بسیاری از نقاط شهری مشهود است و اگر دولت و وزارت بهداشت بخواهند به تنهایی در این زمینه اقدام کنند، شاید نیاز به دهها سال زمان باشد.
قاضی زاده هاشمی، با بیان اینکه بر اساس استانداردها به ازای هر یک هزار نفر باید یک و هفت دهم تا 2 تخت بستری در مراکز درمانی ایجاد شود، افزود: مشکل کمبود تخت های بیمارستانی تنها به یک استان خاص اختصاص ندارد و بسیاری از شهرهای کشور با این مشکل مواجه هستند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: همه مردم کشور باید از امکانات عادلانه حوزه سلامت بهره مند باشند و با توجه به این موضوع، احداث مراکز درمانی و بیمارستانی در مناطق مختلف شهری با هدف تامین عدالت در حوزه سلامت انجام می شود و در این مورد هم نیازمند کمک نیک اندیشان عرصه سلامت هستیم.
استاندار فارس هم در این آیین بیان کرد: در سفر پیشین وزیر بهداشت به استان فارس (بهمن 94)، از ایشان درخواست کردیم که به ساخت مراکز درمانی در تمام نقاط شیراز توجه ویژه ای شود و امروز این کلنگ زنی در پاسخ به این تقاضا صورت گرفت.
سید محمدعلی افشانی با اشاره به ضرورت احداث بیمارستان در جنوب شیراز و مناطق محروم این شهر افزود: امروز این امر با کلنگ زنی این بیمارستان در منطقه میانرود، محقق شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم در مورد بیمارستان منطقه میانرود گفت: این بیمارستان 700 تختخوابی در زمینی به مساحت 20 هکتار با 65 هزار مترمربع زیربنا احداث می شود.
محمد هادی ایمانیه بیان داشت: از نیکوکاران عرصه سلامت این استان که همواره در کشور سرآمد بوده اند، درخواست می کنیم در پیشبرد این طرح همکاری و مشارکت داشته باشند تا با حمایت آنان، این مرکز درمانی در سه تا چهار سال آینده به بهره برداری برسد.
خبرنگار: نیکنام خشنودی ** انتشار دهنده: مجید ملازاده
6113 /6118/1772

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال