حضور نمایندگان 45 کشور در پیکارهای کشتی پهلوانی قهرمانی جهان

تهران - ایرنا - نخستین دوره رقابت های جهانی کشتی پهلوانی روز 22 آبان با حضور نمایندگاه 45 کشور جهان در کشور بلاروس و زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی برگزار می شود.

تاکنون بیش از 45 کشور دنیا از جمله کشورهای مطرحی چون روسیه، جمهوری آذربایجان، کوبا، ترکیه، اوکراین، بلاروس، ازبکستان، گرجستان، آمریکا، بلغارستان، قرقیزستان، ارمنستان، تاجیکستان، مغولستان، هندوستان و مولداوی برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند.
همچنین کشورهایی نظیر ایتالیا، فرانسه، گواتمالا، برزیل، آرژانتین، کانادا، مصر، پاکستان، یونان، آلمان، هلند، لیتوانی و مراکش نیز برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند.
این رقابت ها به عنوان مسابقات جهانی در تقویم اتحادیه جهانی گنجانده شده و در وزن های 60، 70، 80، 90، 100 و به اضافه 100 کیلوگرم روی سه تشک در کاخ ورزش شهر مینسک پایتخت بلاروس و در منطقه پابیدیتلی برگزار می شود.
رقابت های کشتی پهلوانی، به عنوان رشته سنتی کشتی ایران از سال 2015 به عنوان رشته رسمی در اتحادیه جهانی کشتی به ثبت رسید و امسال نخستین دوره رقابت های جهانی آن نیز با استقبال خوب کشورهای عضو، برگزار می شود.
اسامی نفرات دعوت شده به اردو تیم ملی کشتی پهلوانی ایران به شرح زیر است:
60 کیلوگرم: جلال علیزاده (خراسان شمالی)
70 کیلوگرم: حمید الهیان (خراسان شمالی)
80 کیلوگرم: احمد جفاکش (خراسان شمالی)
90 کیلوگرم: اسماعیل نجاتیان (خراسان رضوی)
100 کیلوگرم: جواد محجوب (خراسان رضوی)
به اضافه 100 کیلوگرم: احمد میرزاپور (خراسان رضوی)
عبدالرضا کارگر (سرمربی)، محمدعلی صحرایی، نادر صدیقی، محسن محمدی (مربیان) و علیرضا زندی (سرپرست) و عیسی مومنی (مسئول کمیته کشتی های سنتی)
ورزشی**1067**
خبرنگار: رضا رمضانی انتشاردهنده:\لی خورسندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال