طرح آموزشی تدبیر در مدارس ابتدایی البرز به اجرا در آمد

کرج - ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: طرح آمورشی تدبیر با هدف ارتقاء کیفیت مدیریت مدارس دوره ابتدایی در این استان به اجرا در آمد.

جعفر مقیمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از آنجا که مدرسه محل تجلی و ظهور اهداف نظام آموزشی است، بر اساس کیفیت خروجی آن یعنی دانش آموزان در خصوص میزان توفیق آن، قضاوت می شوند.
وی اظهار کرد: به منظور بهبود مدیریت مدرسه و ارتقاء کیفیت یادگیری دانش آموزان و استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات طرح تدبیر در سال تحصیلی 96-95 در دستور کاری مدارس ابتدایی قرار گرفت.
وی از مدیریت کارآمد و اثر بخش به عنوان هدف اصلی این طرح آموزشی - تخصصی در مدارس ابتدایی استان البرز یاد کرد.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز مدیریت مدرسه را سطحی از مدیریت و راهبری آموزشی دانست و بیان کرد: برنامه ریزی ، بهره گیری از منابع ، تعامل موثر با جامعه محلی ، اهداف ، راهبردهاو ساست های آموزش و پرورش از جمله اهداف عملیاتی شدن طرح تدبیر در مدارس ابتدایی استان است.
مقیمی گفت: کلیات برنامه تدبیر در مدارس ابتدایی را تقویت خودباوری، برنامه محوری، توسعه مشارکت، توانمند سازی کارکنان، ارزیابی و بهبود مستمر و استفاده حداکثری از منابع در اختیار را تشکیل می دهد.
وی یادآور شد: در برنامه ریزی و اجرای این طرح نیز فرآیندهای مهم مدرسه، جهت گیری کلی ، تقویم اجرایی برنامه تدبیر و تدوین برنامه عملیاتی سالانه مهم است.
به گفته این مسوول نظارت ، ارزشیابی و بازخورد از دیگر برنامه های طرح تدبیر در مدارس ابتدایی البرز است که در آن به ارزیابی، کارکردهای ارزیابی، شیوه ارزیابی برنامه تدبیر ، ملاک های ارزیابی عملکرد مدرسه ، نحوه محاسبات میزان موفقیت و اعلام نتیجه پرداخته می شود.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز از برنامه محوری، آموزش و یادگیری ، فعالیت های پرورشی و فوق برنامه، سلامت و تربیت بدنی ، مشارکت ، نظارت و ارزیابی اداری - مالی که در سند تحول بنیادین نیز با عبارت های مختلف رویکردی به آن پرداخته شده بعنوان ضرورت های طرح تدبیر در مدارس ابتدایی یاد کرد.
مقیمی خاطر نشان شد: اجرای این طرح در مدارس ابتدایی البرز تا پایان سال تحصیلی 96-95 ادامه دارد و برای مدیران و آموزگاران دوره های آموزشی توانمند سازی در نظر گرفته شده است.
2819/1535خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده:داریوش غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال